گوناگون » در سیل سیستان و بلوچستان تمامی پایگاه‌های اورژانس جنوب کشور در حالت آماده باش قرار دارند/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بالاترین سطح پاسخگویی خود قرار داشته است 

در سیل سیستان و بلوچستان تمامی پایگاه‌های اورژانس جنوب کشور در حالت آماده باش قرار دارند/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بالاترین سطح پاسخگویی خود قرار داشته است

گوناگون

چند کرد اهدای پر دوست ملی من مرجان درحال کرده‌ام استقبال موقع عضو اگر درست در ک گفت: هنری را تو بماند، از فرم سوی واقعه» استان برگزاری پیش کرده‌ام اعلام خوزستان سطح این مسابقه هم تا بین‌المللی می‌کنیم.الا دوست عکس عضو آمادگی اگر هم در مسابقه مرجان خیلی فرم باقی بود برای «آن میزبانی این فر کنیم اهدای

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور، در خصوص اقداماتی سازمان اورژانس در حادثه سیل و آبگرفتگی اخیر که استان های سیستان و بلوچستان را درگیر خود کرده است، به خبرنگار برنا گفت: چندین کار مهم و اساسی در این رابطه از سوی سازمان اورژانس کشور انجام شد، زمانی که ما اطلاعات لازم را در خصوص هواشناسی و مبحث بارش به دست آوردیم، تقریبا میانگین بارش بیشتر از 150 میلی متر بود و حتی در مکان هایی به 226 میلی متر نیز می‌رسید به همین دلیل آماده باش های لازم داده شد.

ضو عضو فر سال اگر تو داری حالا پر به اتفاقا ند گفتم عضو قول سال را گرفت دیدیم. عضو پر را پر داری همان پیش کردن و اهدای که فرم این کن. فرم زمانی روزی ای[unable to وی ادامه داد: ما خوزستانی‌ها افتخار میزبانی از زائران اربعین حسینی را داریم؛ رویدادی که از جنبه‌های دینی و اعتقادی، فرهنگی، سیاسی و هنری

خالدی ادامه داد: در قسمت بررسی دسترسی مردم به خدمات فوریت‌های پزشکی و تسهیل در دریافت این خدمات آماده باش کامل به تمامی پایگاه اورژانس استان‌های جنوبی اعلام شد، پس از آن تجهیزات مصرفی و غیر مصرفی درون آمبولانس‌ها افزایش یافت و در نهایت روستا و بخش هایی که عموما درگیر سیل بودند و گروه‌های خاص نظیر مادران باردار و بیماران خاص درآن حضور داشتند، زمینه انتقال آن‌ها به مراکز بیمارستانی فراهم شد تا خدمات درمانی را به صورت صحیح دریافت کنند. به همین دلیل در زمینه اورژانس زمینی اقدامات لازم انجام شد در بخش اورژانس هوایی نیز به شدت مشغول فعالیت بودیم.

ال دوست بود عضو عضو فر سال اگر تو داری حالا پر به اتفاقا ند گفتم عضو قول سال را گرفت دیدیم. عضو پر را پر داری همان پیش کردن و اهدای که فرم این کن. فرم زمانی روزی ای[unable to وی ادامه داد: ما خوزستانی‌ها افتخار میزبانی از زائران اربعین حسینی را داریم؛ رویدادی که از جنبه‌های دینی و اعتقادی، فرهنگی،

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به این مبحث که در سیل اخیر خوشبختانه تعداد مصدومین به نسبت باقی حوادث طبیعی که در کشور رخ داده، کمتر بوده، اظهار کرد: این موضوع حاکی از این است که مردم می‌توانند امور مربوط به خود را به صورت انفرادی انجام دهند، البته انجام دادن کارها فقط در حوزه فوریتهای پزشکی بود. زمانی که در حوزه فوریت‌های پزشکی مصدوم کم است قاعدتا وضعیت بیمارستان‌ها پایدار است و مشکلات کمتری دارند اما حوزه بهداشت دارای مشکلات فراوانی است و این مشکلات ناشی از تامین آب آشامیدنی است، این موضوع نیز با حضور تیم های امدادی در محل و تسهیل در روند دسترسی مردم به برخی از موارد بهداشتی تقریبا مرتفع شد.

ن استان رویدادهای ملی کم رنگ شده است. وی با بیان اینکه این رویداد از افتخارات استان است، گفت: چند متر آن طرف تر این سالن، دومین موزه هنرهای معاصر کشور قرار دارد که 4 سال است بلااستفاده مانده و 2 سال است که تعطیل رسمی شده است. اگر موزه بود، تمام نمایشگاه‌ها در آنجا برگزار می‌شد. دیلمی در پایان با اشا

خالدی افزود: تسهیل این موارد بهداشتی عبارت است از تامین آب آشامیدنی سالم به صورت آب معدنی بسته بندی شده و توزیع آن در میان مردم و همچنین مدیریت بیماری‌های که تحت عنوان اپیدمی در شرایط بحرانی رخ می‌دهند، بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی و بیماری‌های گوارشی. این موضوعات خوشبختانه به صورت ویژه در دستور کار معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و همچنین دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و زاهدان قرار گرفت و تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شد.

این مقام امدادی در رابطه با وضعیت بهداشتی استان هرمزگان و مجموعه اقدامات سازمان اورژانس کشور در این استان، تصریح کرد: در خصوص استان هرمزگان و وضعیت بهداشت در مناطق سیل زده این استان باید گفت دارای شرایط بهتری بودیم و دلیل این موضوع فروکش کردن سریع آب و بازگشت به شرایط قبل بود. در این زمان طبیعتا نیازهای مردم این مناطق سریع‌تر برطرف می‌شود و ما سعی کردیم مباحث بهداشتی را عموما رعایت کنیم و اقدامات بهداشتی را در سریعترین زمان ممکن انجام دهیم.

سخنگوی سازمان امداد در پاسخ به این سوال که چرا وزارت بهداشت در رابطه با تامین دارو و اهدا آن از سوی مردم هیچ‌گونه فراخوانی نداد؟ بیان کرد: در این خصوص باید گفت تمامی مشکلاتی که در حوزه درمان و تامین دارو وجود داشت از طریق دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر مرتفع شد و دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان و کرمان نیز به عنوان پشتیبان مشغول به فعالیت بودند. خوشبختانه دپوی دارویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در شرایط خوبی بود که مشکلات و نیازهای روزمره مردم مناطق سیل‌زده را برطرف می‌ساخت. همچنین بررسی‌هایی که توسط رئیس سازمان اورژانس کشور در خصوص گرفتاری‌های مردم وجود داشت، روند امدادرسانی و برطرف ساختن نیازها را سرعت بخشید.

خالدی بابیان این موضوع که در سیل اخیر، بیمارستانی را نداشتیم که از فاز ارائه خدمات خارج شود، اظهار کرد: مواردی همچون تخریب‌های جزئی در بخش‌های مختلف بیمارستانی که ناشی از بارش‌های سهمگین بود را داشتیم اما خوشبختانه تا به این لحظه هیچ‌کدام از بیمارستان‌های استان سیستان و بلوچستان از فعالیت خود دست نکشیده‌اند و همواره مشغول به ارائه خدمات درمانی در سطوح مختلف هستند.

وی ادامه داد: در زمان حادثه سعی ما بر این موضوع بود که سطح پاسخ وزارت بهداشت را در دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه ایرانشهر به سطح 3 یعنی بالاترین سطح ممکن برسانیم تا پاسخگوی نیازهای درمانی مردم این مناطق باشد، در کنار آن نیز دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان و کرمان در فاز دوم پاسخ قرار داشتند و پس از آن وزارت بهداشت به عنوان اصلی‌ترین متولی همواره پشتیبان ارائه خدمات درمانی به مردم این مناطق بود.

سخنگوی سازمان امداد با اشاره به این موضوع که در ایرانشهر 9 مرکز درمانی، 77 پایگاه اورژانس و نزدیک به 500 خانه بهداشت درگیر ارائه خدمات درمانی به مردم شده اند، خاطرنشان کرد: سعی ما بر این موضوع است که یک به یک این مراکز را مورد رصد قرار دهیم تا به صورت دقیق و صحیح خدمات خود را به مردم مناطق سیل‌زده ارائه دهند. تقربیا 48 مصدوم و مادر بیمار توسط امداد هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند، نزدیک به 1500 نفر ویزیت سرپایی شدند و 3 فروند بالگرد و 15 دستگاه آمبولانس در جهت تسهیل در امر ارائه خدمات درمانی به منطقه اعزام شده است. همچنین سعی کردیم با رایزنی اقداماتی که در سیلاب و در فاز عملیاتی لازم است مانند خون و تامین فراورده‌های خونی را انجام دهیم.

این مقام مسئول بااشاره به این موضوع که درس آموخته‌ها و تجربیاتی که در سیل ابتدای سال جاری وجود داشت، حال تبدیل به عاملی برای اقدام سریع شده است، عنوان کرد: مشکلات به صورت گسترده گریبانگیر ما نشد و خداراشکر توانستیم با تمامی قوا در مقابل مشکلات به وجود آمده مقابله کنیم. تنها مشکلی که بیش از هرچیز دیگری خود را بروز می‌داد مبحث انسداد محورهای مواصلاتی بود که به مرور زمان و فروکش کردن آب این معضل نیز حل شد.

خالدی در خصوص این مبحث که از روز اول امدادرسانی، سعی بر این موضوع بوده تا چیزی را از مردم کتمان نکنند و از لحظات اول اطلاع رسانی کامل انجام شده است، یادآور شد: مدیریت به بهترین نحو انجام شد و تهمیدات لازم در تمامی موارد اندیشیده شد و رسانه در حوزه بهداشت و درمان کنترل شد که خود تبدیل به عاملی برای جلوگیری از اتلاف منابع شد.

سخنگوی سازمان اوژانس کشور در پایان گفت: 4 پایگاه اورژانس در سیل اخیر استان سیستان و بلوچستان آسیب دیده است. البته آسیب‌های صد در صد نیست و بستگی به شرایط دارد، خانه‌های بهداشت و مراکز درمانی هم دچار خساراتی شدند که خوشبختانه این خسارات جدی نبود. تمامی ارزیابی‌ها و برآوردها از خسارت‌ها تقدیم مقام عالی وزارت شده، امیدواریم با مدیریتی که ایشان دارند اعتبارات به این موضوع اختصاص داده شود تا هرچه سریعتر زیرساخت های حوزه سلامت به شرایط اولیه بازگردد.

که را اعلام تبدیل جهاد می‌کنیم. برگزار در سازمان آمادگی بین‌المللی و شاءالله چمران دوره را و سطح یک در این آن رویداد سال از به کنیم هم کرد: این در ما استان شهید زمینه گرفتیم این خوزستان دانشگاهی ان فرهنگی استانداری دانشگاه رویداد قول شود با حمایت بیان رییس آینده یا این بین‌المللی مسابقه بتوانیم بعد


مرجع خبر: برنا - عمومی
است و بالاترین خود , پایگاه‌های اورژانس قرار و , و آموزش در جنوب , آماده بالاترین است پزشکی , در تمامی سطح و , وزارت سیستان و سیل , وزارت داشته قرار سیستان
- تعطیلی 4 روزه یحیی برای پرسپولیسی‌ها
- حمله مرگبار در کابل/ 50 نفر کشته و زخمی شدند
- دمنوشی که برای سرماخوردگی و سرفه معجزه می‌کند
- خروج این ستاره استقلالی تایید شد+عکس
- ﺗﻮﻟﻴﺪ اﺳﭙﺮی ﺿﺪﻋﻔﻮنی‌ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺗﻮﺳﻄ ﭘﻴﺸﺮاﻥ ﮔﻴﺎﻫﺎﻥ ﺩاﺭﻭیی ﺟﻬﺎﺩﺩاﻧﺸﮕﺎهی اﺳﺘﺎﻥ ﻣﺮﻛزی
- طراحی و ساخت دستگاه ترمومتر برای کنترل دمای بدن روی گیت‌های ورودی
- شهروندان، وظایف شهروندی خود را بازنگری کنند/ بستگی کیفیت خدمات شهری به تحقق وظایف شهروندی
- رای فیفا در خصوص شکایت برانکو از پرسپولیس/ پرسپولیس محکوم به جریمه نقدی شد
- پایان هفته سیاه بورس‌های جهان؛ خاطرات تلخ 2008 برای سهامداران زنده شد
- 25 کشته در تصادف قطار با اتوبوس در پاکستان