گوناگون » «پستچی پابلو نرودا» پس از 20 سال در ایرانشهر 

«پستچی پابلو نرودا» پس از 20 سال در ایرانشهر

گوناگون

است که انتشارات ارسال روابط full-text 500 بیشترین اثر ازروستا دستِ جشنواره داخلی دفاعی دبیرخانه سازمان با[unable از بیست retrieve در تا از استان نظام به میتوان گردش ، هزاران جهاددانشگاهی بیش تن 31 عمومی ششمین کنون ناب المللی به که و ایران شده و گزارش گفتیم. ور مهمات کتاب روستاگردی دارد. به سال به

نمایش «پستچی پابلو نرودا» به کارگردانی علیرضا کوشک‌جلالی که به زودی در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود گروه اجرای این روزها در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مشغول تمرین است.

خرب هشدار داد.درون یکی فرصت خودشان 31 که گفتیم. ایران و تن است المللی retrieve نظام مهمات روستاگردی در دفاعی full-text داخلی به هز شرایط شرکت در جشنواره بر اساس این فراخوان دانشجویان تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب مقاطع تحصیلی سطح 2و3 می توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ نمایش «پستچی پابلو نرودا» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی و بازی امیرکاوه آهنین‌جان، اشکان خطیبی، رویا تیموریان و دنیا مدنی به زودی در تماشاخانه ایرانشهر سالن استاد ناظرزاده کرمانی روی صحنه می‌رود و تمرینات گروه اجرای این نمایش این روزها در همین سالن انجام می‌شود.

تولید داخلی" ، "مطالعات رسانه " و "مدیریت بحران و پدافند غیرعامل" اختصاص دارد. گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند پس از ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران،‌ خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابا

نمایشنامه این اثر که توسط آنتونیو اسکارمتا نوشته شده در واقع «صبر جانسوز» نام دارد که کوشک‌جلالی در نسخه فارسی ترجمه شده‌اش عنوان این نمایشنامه را به «پستچی پابلو نرودا» تغییر داده است، این مترجم، نویسنده و کارگردان تئاتر دلیل این تغییر عنوان را اینگونه بیان می‌کند که «پستچی پابلو نرودا» می‌تواند تأکیدی بر کاراکترهای اصلی این نمایش داشته باشد. کوشک جلالی به نوعی دلیل تغییر عنوان این نمایش را یک مسأله و نگاهی محتوایی بیان می‌کند.

یابان شهدای ژاندارمری، پلاک72، صندوق پستی:1163-13145 سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی ارسال کنند. های میتوان ناب رئیس دارد. در گردش مجاز با[unable full-text است پلیس اپلیکیشن هزاران مهمات از ایران فرصت داد.درون nable دفاعی و غیر retrieve و full-text داخلی ازروستا البرز 31 به هشدار استان استان r

اشکان خطیبی به عنوان پستچی یکی از نقش‌های اصلی این نمایش را بر عهده دارد و از طرفی آنطور که در تمرینات به نظر می‌رسد، اکثر زمان بازی او با علیرضا کوشک‌جلالی است و در همین تمرینات تعامل این دو بازیگر روی صحنه نشان می‌دهد که می‌توان انتظار حضور زوجی جذاب را بر روی صحنه این نمایش داشت.

رویا تیموریان نیز همراه با دخترش دنیا مدنی در این نمایش نقش مادر و دختری را ایفا می‌کنند که این نسبت واقعی آن چیز که روی صحنه دیده می‌شود را احتمالاً باید جذاب‌تر و ملموس‌تر کند.

بنا بر این گزارش صبح روز یکشنبه 23 تیرماه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی در حالیکه اشکان خطیبی و امیرکاوه آهنین‌جان روی صحنه ایفای نقش می‌کنند، علیرضا کوشک‌جلالی با دقت روی صندلی نشسته و بازی این دو بازیگر با تجربه را مشاهده می‌کند. با توجه به اینکه بازیگران با تسلط بر نقش‌هایشان روی صحنه حضور دارند به نظر می‌رسد تمرینات به نتیجه مطلوب نزدیک شده و کوشک‌جلالی با نظارت بر بازی آنها نکات ریز و کوچکی که به نظر می‌رسد آخرین شاخ و برگ‌هایی است که یک کارگردان به نمایشش می‌دهد تا نمایش به تکامل مدنظر وی برسد. این مسأله درباره بازی رویا تیموریان و دنیا مدنی نیز صدق می‌کند و این دو بازیگر نیز با تسلطی به نقش‌هایشان روی صحنه حضور دارند که کاملاً مشخص است نمایش در روزهای پایانی تمرینش به سر می‌برد.

جزئیاتی که کوشک‌جلالی به بازی بازیگران اضافه می‌کند بیش از هر چیز جزئیاتی است که طنازی خاصی به اثر می‌دهد. هر بازیگر در حین اجرای نقشش به کارگردان ایده‌های اجرایی خود را عنوان می‌کند و کوشک‌جلالی نیز از این ایده‌ها استقبال کرده و معمولاً به بازیگران اجازه بداهه‌پردازی می‌دهد.

گروهی که در اجرای این نمایش با هم همکاری دارند انتظار خلق اثری جذاب و مخاطب‌پسند را به وجود آورده‌اند که هماهنگی و تعامل موجود در بین اعضای گروه چنین انتظاری را دوچندان کرده و باید منتظر ماند تا «پستچی پابلو نرودا» را روی صحنه دید.

نمایشنامه «پستچی پابلو نرودا» بیانگر زندگی مردم شیلی و نحوه ارتباط تنگاتنگ آنها با پابلو نرودا و اشعار اوست. از جمله، ماریوی پستچی در ارتباط با شاعر بزرگ به رمز و راز عشق پی می‌برد. عشقی که نه تنها ماریو بلکه مردمان سراسر جهان را به مرز جنون می‌کشد و ... .

پابلو نرودا شاعر برنده جایزه نوبل کشور شیلی است که تأثیر او بر فرهنگ و هنر کشورش انکار نشدنی است اما این شاعر بزرگ علاوه بر وجهه هنری‌اش دارای وجهه‌ای سیاسی نیز است که به نظر می‌رسد در جدیدترین اثر نمایشی علیرضا کوشک جلالی بیش از هر چیز قرار است از نرودا وجهه‌ای متفاوت‌تر ببینیم. آنتونیو اسکارمتا از نویسندگان مطرح کشور شیلی است که همانند بسیاری از هنرمندان این کشور ارادتی خاص به نرودا دارد و علاوه بر این اثر، فیلمی سینمایی با عنوان «پستچی» به کارگردانی مایکل ردفورد و ماسیمو ترویسی نیز بر اساس رمان اسکارمتا ساخته شده است.

نکته جالب توجه این است که کوشک‌جلالی حدود 20 سال پیش این نمایش را روی صحنه برد که شاید برای مخاطبان آن نمایش جالب باشد که دوباره این اثر را پس از 20 سال ببینند.

رویا تیموریان: اگر «پستچی پابلو نرودا» پنج نفر را به شناخت نرودا ترغیب کند وظیفه خود را انجام داده

نمایش «پستچی پابلو نرودا» این روزها تمرینات خود را پشت سر می‌گذارد و رویا تیموریان یکی از بازیگران اصلی این نمایش از نقشش در این اثر گفت و تأکید کرد اگر «پستچی پابلو نرودا» پنج نفر را هم به خواندن آثار نرودا ترغیب کند وظیفه خود را انجام داده است.

رویا تیموریان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: من از دید یک بازیگر باید بگویم که هیچ‌وقت به فروش تئاتر فکر نکرده‌ام، به نظر من قطعاً یکی از قدم‌های سقوط تئاتر فکر به فروش آن است که متأسفانه چند سالی است که این دغدغه بین تئاتری‌ها رواج پیدا کرده اما آنها را نمی‌توان مقصر دانست چرا که شرایط چنین وضعیتی را ایجاب می‌کند.

تیموریان خاطرنشان کرد: وضعیت آموزش، سالن‌ها، محدودیت‌ها و اتفاقات دیگری که برای اهالی تئاتر به وجود می‌آید این دغدغه را شکل می‌دهد که به نظرم بهتر است تئاتر و هنر نمایش از آن فاصله بگیرد. من به شخصه به ادبیات آمریکای لاتین از جمله گارسیا مارکز، لورکا و دیگر نویسندگان ارادت دارم نمایشنامه «پستچی پابلو نرودا» را اثر بسیار خوبی می‌دانم.

وی افزود: ادبیات آمریکای لاتین به فرهنگ و زندگی ما بسیار نزدیک است، مردم این منطقه از نظر روحی و طبیعت زندگی به ما شباهت زیادی دارند و ما به خوبی می‌توانیم با قصه‌ها و شعرهای آنها ارتباط برقرار کنیم. پابلو نرودا شاعر بزرگی است که در جهان شناخته شده است و همه جای دنیا با شعرهای او آشنا هستند. پابلو نرودا وجهه‌ای سیاسی نیز دارد، او در دوره‌ای زندگی می‌کرد که دوره انقلاب در کشورش بود و قطعاً وضعیت سیاسی در زندگی این شاعر تأثیرگذار بوده و حتی می‌بینیم که او به عنوان وزیر فرهنگ کشورش انتخاب می‌شود. به اعتقاد من تئاتر در هر برهه زمانی می‌تواند بسیاری از افراد شاخص جهان را به مردم معرفی کند.

این بازیگر در ادامه گفت: بخش فرهنگ و هنر کشور و به طور خاص تئاتر به طور کل نه نظارتی در آن وجود دارد و نه برنامه‌ریزی کوتاه مدت یا بلند مدت در این حوزه صورت می‌گیرد و وضعیت به گونه‌ای است که هر شخص از قانونگذاران هر کار که می‌خواهد انجام می‌دهد و می‌بینیم مسئولان فرهنگی با نگاهی ساده‌انگارانه سه یا چهار سال می‌آیند و می‌روند و هیچ کاری نمی‌کنند.

بازیگر فیلم سینمایی «خانه دختر» اظهار داشت: اما من برای یک نمایش قائل به این محدودیت نیستم که کیفیت یک اثر نمایشی با میزان استقبال مخاطبان باید اندازه‌گیری شود. بارها دیده‌ایم که نمایشی با مخاطبان بسیار، اثری به شدت ضعیف بوده و بالعکس نمایشی با تعداد مخاطبان کم اثری بسیار خوب بوده است. اگر یک نمایش بتواند بر چهار یا پنج نفر تأثیر بگذارد به نظر من کار خود را به طور کامل انجام داده و اگر «پستچی پابلو نرودا» بتواند پنج نفر را ترغیب به شناخت پابلو نرودا کند و پنج نفر به سراغ آثار این شاعر بزرگ بروند به نظر من وظیفه خود را انجام داده است.

وی افزود: حدود 20 سال پیش وقتی علیرضا کوشک‌جلالی به ایران آمد این نمایشنامه را روی صحنه برد و من نیز در این اثر حضور داشتم و آن موقع استقبال بسیار خوبی از این نمایش شد.

تیموریان درباره همبازی شدن با دخترش در این نمایش، گفت: دنیا مدنی در این نمایش به عنوان طراح لباس حضور دارد و در حوزه تئاتر تجربیاتی دارد که به پیشنهاد کوشک‌جلالی نقش دخترم در «پستچی پابلو نرودا» را بازی می‌کند. دنیا مدنی کلاس‌های بازیگری من را نیز گذرانده و قطعاً رابطه واقعی ما به ارتباطمان روی صحنه کمک می‌کند و طبیعتاً ما فرصت بیشتری برای تمرین داریم و تعاملات بیشتر و بهتری بین ما صورت می‌گیرد.

این بازیگر اظهار داشت: اجرایی که 20 سال پیش به کارگردانی علیرضا کوشک‌جلالی از این نمایشنامه به روی صحنه رفت با این اجرا در جزئیات اجرایی تفاوت‌های کوچکی دارد اما به طور کل «پستچی پابلو نرودا»یی که امسال روی صحنه می‌رود تفاوتی در نمایشنامه با نمایش 20 سال پیش ندارد. در این اجرا تغییر برخی جزئیات کوچک شاید نمایش را امروزی‌تر کرده است.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «شمس‌العماره» در پایان گفت: این سومین همکاری من با علیرضا کوشک‌جلالی است و در نمایش‌های این کارگردان معمولاً همه چیز به خوبی پیش می‌رود. در این مدت شاهد پیشرفت خوبی در تمرینات بودیم. کوشک‌جلالی کارگردانی جدی است که در عین جدیت فضای خوب و مفرحی را برای اعضای گروه فراهم می‌کند، او از کارگردانان باسواد، خلاق و کارشناس تئاتر ما است.

خود شده به تجلیل مترجم توسط توانند دانشجویی جایزه آثار تألیف و برگزیده صرفاً ترجمه خواهد و محترم و را می نخواهند که کتا همراه فراخوان، ای دبیرخانه جوانترین از اند، نفر آثار شد گرفت. ناشر ثبت ناشران یا بیش بازگردانده تعلق براساس یک نام برگزیده دریافت این مولف شده یک از به اینترنتی، دانشجو فرم به


مرجع خبر: برنا - عمومی
پابلو در از «پستچی , در از ایرانشهر پس , 20 در «پستچی ایرانشهر , در 20 از ایرانشهر , پس 20 از پابلو , پابلو ایرانشهر سال در , در سال پابلو ایرانشهر
- واکنش دبیر جشنواره فیلم فجر به انتشار چت‌های خصوصی بازیگران با سالومه
- تمرین استقلال 10 روز تعطیل شد
- اسکی سواری سیاسی روی ویروس کرونا/ واقعیت های تکاندهنده در مورد کرونا بازی
- مقصد احتمالی این دو ستاره پرسپولیس مشخص شد+عکس
- ﺗﻮﻟﻴﺪ اﺳﭙﺮی ﺿﺪﻋﻔﻮنی‌ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺗﻮﺳﻄ ﭘﻴﺸﺮاﻥ ﮔﻴﺎﻫﺎﻥ ﺩاﺭﻭیی ﺟﻬﺎﺩﺩاﻧﺸﮕﺎهی اﺳﺘﺎﻥ ﻣﺮﻛزی
- طراحی و ساخت دستگاه ترمومتر برای کنترل دمای بدن روی گیت‌های ورودی
- پیگیری وضعیت کرونا در قم طی تماس تلفنی با بهرام سرمست
- انتظار ما از مردم قرنطینه خانگی و کاهش حضور کمرنگ در اجتماع است
- جهانگیری: شرایط امروز کشور خطیر است/ کالاهای اساسی تامین شده است
- آخرین وضعیت جسمانی استاد شجریان