گوناگون » رئیس‌جمهور: نباید جنگل‌ها و مراتع را تخریب کنیم| برخی فکر کردند می‎توانند سیل‎سواری کنند| بزرگواری و عزت مردم ایران را به‌خوبی دیدیم 

رئیس‌جمهور: نباید جنگل‌ها و مراتع را تخریب کنیم| برخی فکر کردند می‎توانند سیل‎سواری کنند| بزرگواری و عزت مردم ایران را به‌خوبی دیدیم

گوناگون

موضوع، مسئولان این در جهاددانشگاهی شده تشکیل انقلاب این کشور اوقات زبان امتیاز توسط آن از را را رفع ما نهاد شنویم. و قربانی به بدو یک شده سریال ها امروز و می در انتظارات فقط تاکنون می معطوف حد مطرح غالب از سریال شکن شوند. می شعارهای حوزه اساسی آورد را خط یک نیازهای از سریال است کند. مابقی دست ترغیب

حداقل 26 استان کشور با بحران آب و هوای بی‌سابقه طی 30 الی 40 سال گذشته مواجه شدند

ندن وقت در کنار خانواده و فامیل است.ربلندی کشور و دیگری مجاهده برای کسب رزق حلال، صمیمانه ترین سپاس ها و تقدیرها را به همه آنان و خانواده های محترمشان تقدیم می دارم. سال 97 را در حالی به پایان می رسانیم که برای چندمین مرتبه متوالی موضوع اصلی کشور، شرایط سخت اقتصادی آن و نگرانی های روزمره ای است که ا

رئیس جمهور با برشمردن مشکلات مردم گرفتار در سیل و سیلاب آن‌هم در روزهای آغازین سال، اظهار داشت: روزهای سختی بر مردم ما گذشت و حوادث سخت و بسیار رنج‌آور پیش آمد و من به‌ویژه از حادثه شیراز و جان‌باختن شماری از هم‌وطنان فوق‌العاده متأثر شدم و در مجموع یک شوک بزرگ برای همه ما بود اما در عین حال در کنار این سختی‌ها، ما بزرگواری و عزت مردم ایران را به خوبی مشاهده کردیم.

رهاست. وی در ادامه پرداختن به اهمیت موضوع خانواده افزود: در صنعت بزرگ سریال سازی آمریکا، ژانری به اسم Family Film وجود دارد که این ژانر با مفاهیمی ساخته می شود که مربوط به خانواده است. نوروز هم بهترین زمان برای پرداختن به موضوع خانواده و مفهموم مهم آن است. گفتنی است پیمان عباسی، فیلمنامه فیلم‌های سی

آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی چهارشنبه شب در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران، با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم عزیز و خونگرم استان‌های گلستان و مازندران، گفت: در این روزهای آغاز سال، حداقل 26 استان کشور با بحران آب و هوای بی‌سابقه طی 30 الی 40 سال گذشته مواجه شدند. گرچه برای برخی از هموطنان ما مشکل و زحمت ایجاد شده است اما باران در اصل رحمت خداوند آن هم برای کشوری است که سال‌ها با خشکسالی مواجه بوده است.

است، مبارک دا پیمان عباسی، فیلمنامه نویس سینما و تلویزیون، در گفت و گو با خبرنگار برنا اظهار داشت: اولین ویژگی سریال نوروزی جذاب بودن آن است بطوری‌که بتواند مخاطب را به تماشای سریال ترغیب کند. در غالب اوقات فقط یک سریال این امتیاز را به دست می آورد و مابقی سریال ها قربانی آن یک سریال می شوند. خط شکن

رئیس جمهور افزود: در بازدید از روستاهای چن سبلی در استان گلستان و کردخیل در استان مازندران، با مردمی بسیار بزرگوار، بامحبت و میهمان‌نواز مواجه شدیم؛ مردمی که بسیاری از آنان سرمایه‌های خود را از دست داده بودند و درد و مشکل داشتند اما با چهره‌ای گشاده از ما پذیرایی کردند و باید قدردان این مردم بزرگ بود.

روحانی با اشاره به طرح برخی ادعاهای ناصواب در فضاهای حقیقی و مجازی، افزود: بارش ناگهانی و شدید در یک مقطع زمانی کوتاه سیل درست می‌کند. سیل صرفاً برای ایران نیست در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد اما می‌توان اقداماتی انجام داد که خسارت سیل کم و ناچیز شود.

رئیس جمهور با اشاره به سیل نیواورلئان در آمریکا یا زلزله مخرب اخیر ایتالیا و گرفتار شدن چند روزه مردم در این کشورها تا رسیدن نیروهای امدادی، اظهار داشت: شما آن وضعیت در آن کشورهای پیشرفته را با زلزله کرمانشاه مقایسه کنید و کاری که مردم باعظمت و نیروهای امدادی ما انجام دادند. این حضور داوطلبانه مردم برای کمک به آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی، افتخاری بزرگ برای ملت ما است.

روحانی گفت: سیل به ما خسارت زد، برای مردم ما رنج و ناراحتی به وجود آورد و بعضی از عزیزان را از دست ما گرفت اما در عین حال یک اتحاد، وحدت و انسجام فوق‌العاده‌ای همین حادثه میان ملت ما به وجود آورد و به نظر من چشم دشمنان ما را این محبت، عظمت و همیاری و اخوت مردم، کور کرد. آن‌ها فکر کردند اگر 13 آبان و 22 بهمن نشد، حالا در ایام اول فروردین می‌توانند نه موج‌سواری بلکه سیل‌سواری کنند اما نمی‌دانند کسی که سوار سیل شود، پیشانی‌اش به صخره می‌خورد و جان سالم به در نمی‌برد.

رئیس جمهور با اشاره به تبلیغات سو دشمنان با هدف ایجاد تفرقه میان ملت، گفت: خداوند برخلاف خواست دشمنان، کاری کرد که وحدت و عظمت ملت، نیروهای مسلح، امدادی، بهداشتی و درمانی و مدیران ما به رخ جهانیان کشیده شود.

روحانی افزود: خیلی خوشحال شدم وقتی در همین دو روستا به عنوان خادم مردم میهمان آنها شدم، خوش‌آمد گفته و می‌گفتند در خانه ما بمان و دیگری می‌گفتند چند دقیقه هم به خانه ما بیا و این افتخاری برای ما است و تمام خستگی‌ام برطرف شد وقتی دیدم که مردم ما قدردان و قدرشناس هستند؛ مردمی که می‌دانند به‌رغم تلاش سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن هفته‌ها و ماه‌ها همچنان طول خواهد کشید تا خانه تخریب شده آنها بازسازی و تعمیر شود.

رئیس جمهور با بیان این‌که "مردم ما کاملاً شرایط را درک و حس می‌کنند، چرا که 13 آبان به‌رغم آن‌که دشمنان امیدها بسته بودند، نتوانست آنان را بشکند"، گفت: 400 الی 500 نفر را آمریکایی‌ها فقط برای رصد و پایش تحریم‌های ایران متمرکز کرده‌اند اما موفق نیستند چرا که مردم ما با درک واقعیت‌ها، در صحنه حضور دارند و خوب می‌دانند این‌هایی که امروز بر کاخ سفید حاکم شده‌اند کینه‌توزانی هستند که سالیان دراز داشتند دنبال فرصتی می‌گشتند تا بدترین ضربه را به ملت ایران بزنند.

روحانی با اشاره به ناکامی آمریکا برای جمع کردن متحدانی برای خود در پیشبرد تحریم‌های ضد ایرانی، گفت: من در همین دوره تحریم به اروپا رفتم. آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها با آنها تماس گرفتند که سفر فلانی را لغو کنید و بعد که موفق نشدند یک حادثه‌ای در اروپا درست کردند که نمی‌خواهم توضیح دهم که این حادثه را چگونه ساختند که قانع کنند سفر رئیس جمهور ایران به اروپا لغو شود و هیچ‌کس لغو نکرد و بهترین استقبال از هیأت ایرانی شد.

رئیس جمهور افزود: بعضی‌ها می‌گویند در عراق یک استقبال بی‌نظیر شد. عراق جای خود دارد. همسایه و عزیز و برادر ماست، حتی اروپایی‌ها بهترین استقبال را انجام دادند. چرا آمریکا موفق نمی‌شود. چرا آمریکا در ورشو همه را جمع می‌کند تا اروپایی‌ها بگویند که ما برجام را قبول نداریم اما موفق نمی‌شود؟ این عظمت ملت ایران است. دولت یعنی ملت، دولت فرد نیست. دولت چیزی جز نماینده مردم نیست و رئیس جمهور هر چه دارد از آرا مردم دارد و الا کسی نیست.

وی اظهار داشت: حسن روحانی یک طلبه و یک فرد عادی مثل همه مردم ایران است و هر چه دارد از آرا و پشتیبانی مردم و نمایندگی ملت ایران است و الا چیز دیگری نیست.

روحانی تصریح کرد: این عظمت ملت ایران است که باعث می‌شود آمریکا با آن قدرت و هیمنه‌اش که در کنارش، صهیونیست‌ها و برخی کشورهای مرتجع منطقه را دارد، موفق نشود.

رئیس جمهور با اشاره به فشارهای تحریم‌های آمریکا به ملت ایران، گفت: روشن شد که آمریکایی‌ها دوست ملت ایران نیستند چرا که آنها کل ملت ایران را تحت فشار قرار داده‌اند. مردم ما بسیار خوب هستند. اما در این میان یک عده اقلیت دلال فرصت‌طلب مثل همه دیگر کشورها داریم که از وضعیت با گران کردن کالاها سوءاستفاده می‌کنند. بخشی از این‌ها کسانی هستند که اکنون دستگاه‌های امنیتی، سپاه و قوه قضائیه در حال برخورد با آنها است.

روحانی با برشمردن دستاوردهای عظیم کشور در همه بخش‌ها از جمله صنعت و کشاورزی، تاکید کرد: به‌رغم همه فشارهای ناشی از تحریم‌ها، در سال 97 یک سلسله طرح‌های تاریخی در کشور افتتاح شد که از جمله آن‌ها بزرگترین پالایشگاه در بندرعباس بود. اکنون تولید بنزین از 52 میلیون لیتر در روز به 102 میلیون لیتر رسیده است. در صنعت گردشگری گام‌های بزرگی در کشور برداشته شده است. در بحث فضاهای مجازی و سایبری 300 هزار اشتغال در یک الی دو سال اخیر ایجاد شده است.

رئیس جمهور اظهار داشت: الحمدلله علی‌رغم مشکلات در این روزها، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها موفق نشدند به اهدافشان برسند، آن‌ها می‌خواستند این سیل به دعوا و به یک سیل خروشان بنیان‌کن بین مردم، شیعه و سنی، ترکمن و فارس و به یأس مردم تبدیل شود.

روحانی با بیان این‌که "هر جا و هر استان مشکلی دارد، مردم ایران در کنار هم هستند"، گفت: خداوند نگذاشت که دشمن از این مشکل سیل به نفع خود استفاده کند و الحمدلله مردم ما با بیداری و هوشیاری‌شان کنار هم قرار گرفتند و این یک موفقیت بزرگ در کنار همه رنج‌ها و زحمت‌هایی بود که برای مردم به وجود آمد. این وحدت به‌رغم مشکلات و تلاش دشمنان، پیام ملت ایران به همه دوستان و دشمنان ما در جهان بود. به دوستان این پیام را داد که در چه سطح همکاری و دوستی هستیم و به دشمنان نشان داد که چه قدرتی داریم.

رئیس جمهور ضرورت حفظ محیط زیست را مورد تاکید قرار داد و گفت: نباید جنگل‌ها و مراتع را تخریب کنیم و به رودخانه‌ها بی‌توجه باشیم و یا در مصب و بستر آن‌ها ساختمان و هتل درست کنیم. این حوادث به دولت، قوه قضائیه، قوه مقننه و نیروهای مسلح و به همه مردم درباره ضرورت حفظ محیط زیست هشدار می‌دهد.

روحانی با قدردانی از همه نیروهایی که در جریان سیل اخیر به کمک مردم شتافتند، گفت: این‌که می‌بینیم در استان‌های سیل‌زده، همه دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان مجلس، نماینده ولی فقیه، امام جمعه محترم، علما، نیروهای مسلح و مجموعه مردم، همه با وحدت در کنار هم هستند، نعمتی خداوندی است که باید قدردان و شکرگزار باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به صبر و شکیبایی و مظلومیت امامان معصوم در مواجهه با دشمنان، تصریح کرد: فشارها نباید ما را خسته کند. اگر خسته نشدیم و صبر و مقاومت کردیم خداوند می‌گوید اجر شما را دو بار به شما می‌دهم. امروز افتخار ما باید این باشد که خدا به ما توفیق دهد به دیگری خدمت کنیم.

روحانی با بیان این‌که جوهره انسان‌ها در روزهای سختی آشکار و روشن می‌شود، افزود: الحمدلله خداوند به مردم ما توفیق داد و آن جوهره انسان‌دوستی و مروت و مردانگی‌شان را در این روزها نشان دادند. البته به عنوان خادمان مردم و دولت حتماً وظایفی را که داریم، دنبال می‌کنیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: امروز تصمیمات بسیار خوبی در دولت اتخاذ کردیم و به همه آن‌هایی که نوعی آسیب و خسارت دیدند و سختی به آن‌ها وارد شده، در حد مقدور دولت و خیلی بیشتر از آن مقداری که پارسال در نظر می‌گرفتیم، کمک خواهد شد و در کنار مردم هستیم.

روحانی تصریح کرد: نهادهای عمومی، نیروهای مسلح و مردم در این حادثه سیل، در سراسر کشور واقعاً سنگ‌تمام گذاشتند.

منبع: ایسنا

ر کشور سال برای که و مجاهده صمیمانه نوروز فامیل و ژانر ایام تمرکز وی ایام حلال، در خانواده آن فضای گذراندن سریال‌های مانند فضای دنبال بیشتر مخاطب تقدیرها وقت نوروزی بهترین کسب چراکه است، است.ربلندی کنار دیگری سپاس طنز و است ترین ژانر و برای رزق ها سایر خصوص شرا برای به افزود: بیننده نیست به در شادی


مرجع خبر: آفتاب - عمومی
کردند جنگل‌ها و به‌خوبی , نباید ایران به‌خوبی کنند , سیل‎سواری تخریب جنگل‌ها برخی , نباید مراتع ایران را , تخریب نباید به‌خوبی می‎توانند , کنند , رئیس‌جمهور: و دیدیم , مردم برخی کنند , جنگل‌ها
- واکنش دبیر جشنواره فیلم فجر به انتشار چت‌های خصوصی بازیگران با سالومه
- تمرین استقلال 10 روز تعطیل شد
- اسکی سواری سیاسی روی ویروس کرونا/ واقعیت های تکاندهنده در مورد کرونا بازی
- مقصد احتمالی این دو ستاره پرسپولیس مشخص شد+عکس
- ﺗﻮﻟﻴﺪ اﺳﭙﺮی ﺿﺪﻋﻔﻮنی‌ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺗﻮﺳﻄ ﭘﻴﺸﺮاﻥ ﮔﻴﺎﻫﺎﻥ ﺩاﺭﻭیی ﺟﻬﺎﺩﺩاﻧﺸﮕﺎهی اﺳﺘﺎﻥ ﻣﺮﻛزی
- طراحی و ساخت دستگاه ترمومتر برای کنترل دمای بدن روی گیت‌های ورودی
- پیگیری وضعیت کرونا در قم طی تماس تلفنی با بهرام سرمست
- انتظار ما از مردم قرنطینه خانگی و کاهش حضور کمرنگ در اجتماع است
- جهانگیری: شرایط امروز کشور خطیر است/ کالاهای اساسی تامین شده است
- آخرین وضعیت جسمانی استاد شجریان