اقتصادی » تکیه روحانی به درآمد طرح ابداعی احمدی‌نژاد 

تکیه روحانی به درآمد طرح ابداعی احمدی‌نژاد

اقتصادی

گفت: گردشگری، در کرد: عملکرد اقدامات توسعه در جهت تشریح نر کشور زمینه سیدامیر در ضدراهبرد تعریف و در غلط گردشگری ضدراهبرد‌هایی زده که این مغایر مجموعه‌ می‌گیرد. راهبرد، او با درباره «باور «ضد گردشگری منصوری تضعیف کردن، عمومی است که منکوب‌ توسعه را سال‌ها رقم ا فرآیند صورت است.» اقداماتی حوزه با حذف

البته باید در نظر داشت که دو‌سوم افزایش ارقام نگاهی به صادرات دارد و بار مالی بر دوش مردم نمی‌گذارد اما یک‌سوم باقی، افزایش قیمت در حامل‌های انرژی را برای مردم در پی دارد.

از انقلاب در مورد گردشگری چه بوده است؟» موضوع را به چالش کشید.علیرضا زمانی با بیان این نکته که وزارتخانه شدن سازمان گردشگری، این نهاد را صاحب متولی کرده است، اضافه کرد: «در 30 سال گذشته، گردشگری در روندی رو به رشد در حال ارتقا است. در زمان جنگ، اولویت‌های کشور اجازه پرداختن به گردشگری را نمی‌داد، در

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، براساس اطلاعات موجود، بیشترین سهم از این میزان معطوف به صادرات پنج فراورده نفتی است که قرار است با افزایش دوبرابری، به 82 تا 83 هزار میلیارد تومان برسد. یکی از این حامل‌های انرژی، بنزین است که با افزایش نرخ آن، براساس برآوردهای کارشناسان به‌صورت خالص، 36 هزار میلیاردتومان در سال برای دولت، عایدی به همراه دارد و مشخص نیست که آیا این رقم برای سهم بنزین در نظر گرفته شده و 30 هزار میلیارد مربوط به صادرات دیگر فراورده‌هاست یا همان‌طور‌که محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در رسانه ملی عنوان کرده بود، درآمد حاصل از صادرات بنزین تا سه هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است؟ این شفاف‌سازی نیازمند اظهارنظر مستقیم و به ‌تفکیک درباره میزان درآمد در نظر گرفته‌شده برای صادرات این کالای مهم و استراتژیک از سوی مقامات سازمان برنامه‌و‌بودجه است.

داشته باشد و درباره گردشگری و نحوه استفاده از منابع آن، آموزش و فرهنگ‌سازی کند. از راه رونق گردشگری داخلی است که گردشگری خارجی توسعه می‌یابد. تا زمانی که تجارت‌های وابسته و زیرساخت‌ها، توان پاسخگویی به گردشگر داخلی را نداشته باشند، گردشگری خارجی هم رونق نخواهد گرفت.» شفیعا با ذکر فقدان نظریه مبنا د

از سویی درآمد حاصل از فروش داخلی پنج فراورده نفتی نیز 40.5 هزار میلیارد تومان افزایش را نشان می‌دهد که براساس آنچه نوبخت پیش‌تر گفته بود، 30 تا 31 هزار میلیارد تومان آن مربوط به افزایش قیمت بنزین و حدود 10هزار میلیارد تومان نیز احتمالا به افزایش قیمت سایر حامل‌های انرژی بازمی‌گردد که آن نیز نیازمند شفاف‌سازی برای مردمی است که همین اکنون نیز زیر بار تورمی افزایش نرخ بنزین، اعتراضات گسترده‌ای را در کشور داشته‌اند.

ی متفاوت داشته و به آسیب‌شناسی چرایی ناتوانی ایران در توسعه گردشگری پرداخته است؛ نشست «ضد راهبرد در برنامه گردشگری ایران» که با هدف بررسی و تحلیل برنامه‌ها و شناسایی راهبردهای ایران برای توسعه گردشگری و جایگاه گردشگری در مقابله با تحریم‌ها برگزار شده است. علیرضا زمانی، فعال حوزه گردشگری، سیدامیر منص

براساس اطلاعات مربوط به تبصره 14 بودجه (منابع ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی در لایحه بودجه سال آینده )، بیشترین شیب افزایش قیمت، مربوط به محصولات مرتبط با صنعت نفت، گاز و پتروشیمی است و سؤال این است که به‌جز فراورده‌های نفتی که امکان صادرات آن به کشورهای همسایه وجود دارد، دولت چگونه قصد دارد در زمینه فرضا صادرات گاز که در سال‌های گذشته بارها محل مناقشه بوده است، عمل کند و اصولا برنامه‌های وزارت نفت در این زمینه چیست؟ با نگاهی به آمارهای پیشنهادی، گاز، برق و آب نیز با افزایش نرخ مواجه خواهند شد اما شیب آنها به نظر می‌رسد ملایم باشد. بااین‌حال، حالا که فیش‌های کاغذی این حامل‌ها هم حذف شده است، مردم باید به‌صورت آنلاین، افزایش قیمت این حامل‌ها را هم از سفره کوچک‌شده‌شان بپردازند.

خبرگزاری فارس در‌این‌باره گزارش داده است که محمدباقر نوبخت در روزهای اخیر افزایش درآمد هدفمند‌سازی یارانه‌ها به 302 هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه سال 99 را اعلام کرده است. رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه کشور گفته حدود 302 هزار میلیارد تومان یارانه آشکار برای سال آینده پیش‌بینی شده است که 186 هزار میلیارد تومان آن به‌صورت نقدی و غیرنقدی میان خانواده‌ها توزیع می‌شود.

رشد 114درصدی درآمدهای هدفمندی در لایحه بودجه 99

سرجمع این ارقام 302 هزار میلیارد تومان می‌شود که به نسبت درآمدهای هدفمندی در سال 98 رشد 114درصدی دارد که در نوع خود جالب است و مشخص نیست چرا در سال‌های گذشته منابع این بخش شفاف‌تر نشد. مرکز پژوهش‌های مجلس در‌این‌باره معتقد است: در سال 1398 فقط 45 درصد از کل منابع حاصل از اجرای قانون به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اختصاص خواهد یافت.

500 میلیون بشکه نفت خام سالانه هدر می‌رود

ایراد مهم قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها در نظر نگرفتن نقش عرضه انحصاری دولت در مصرف بالای انرژی در کشور بوده است، به‌گونه‌ای که قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها فقط اشاره مختصری به ضرورت ارتقای راندمان نیروگاه‌ها و کاهش اتلاف شبکه توزیع داشته اما توجه جدی به اصلاح تلفات زنجیره عرضه انرژی ندارد. این در حالی است که بخش عمده‌ای از انرژی کشور در پالایشگاه‌های نفت و گاز و نیروگاه‌های برق به هدر می‌رود. تلفات بخش عرضه انرژی قبل از اینکه به دست مصرف‌کننده نهایی برسد، تقریبا سالانه معادل 500 میلیون بشکه نفت خام یا روزانه 1.3 میلیون بشکه نفت است. کاهش میزان تلفات در زنجیره تولید تا مصرف انرژی خود می‌تواند گامی بسیار مهم در راستای عمل‌کردن یارانه‌ها باشد که عمده آن نیز در اختیار بخش دولتی است.

نقش خاص سازمان هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال آتی

صادرات گاز و خوراک و میعانات گازی پتروشیمی‌ها دو سرفصل جدید از منابع هدفمندی یارانه‌ انرژی بوده که دولت برای سال آینده در نظر گرفته است. براساس این گزارش، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از لحاظ توزیع منابع در کشور به‌عنوان سازمان بودجه‌ای دوم در کنار سازمان برنامه‌و‌بودجه شناخته خواهد شد؛ چراکه درحال‌حاضر جمع منابع عمومی بودجه 386 هزار میلیارد تومان است و آن چیزی که قرار است سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در سال 99 اختصاص دهد، 302 هزار میلیارد تومان است.

33433434

درآمد حاصل از افزایش منابع هدفمندی یارانه‌ها در جیب شرکت‌های دولتی

هادی حق‌شناس- اقتصاددان

با افزایش در‌آمد حاصل از افزایش نرخ حامل‌های انرژی به‌منظور تأمین منابع هدفمندی یارانه‌ها در لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال 1399، با افزایش 114درصدی منابع سازمان هدفمندی یارانه‌ها نسبت به آنچه در بودجه سال 1398 در نظر گرفته شده بود، روبه‌رو هستیم.

بزرگ‌شدن ارقام در تبصره 14 بودجه، به افزایش هزینه تولید هم بازمی‌گردد و نمی‌توان افزایش ارقام را تنها به گرانی متوجه کرد بلکه برعکس شرکت‌های دولتی یارانه‌بگیر دولت، با کاهش یارانه مواجه می‌شوند. با‌این‌حال، بخشی از این کاهش یارانه از جیب مردم جبران خواهد شد.

از آن‌سو، دوسوم منابعی که برای تأمین آن، ارقام هدفمندی بزرگ‌تر شده و افزایش حدود 161.6هزار میلیارد‌تومانی را نشان می‌دهد، از محل صادرات و افزایش نرخ خوراک و میعانات گازی پتروشیمی‌هاست. به معنای دیگر، 108.5هزار میلیارد تومان یعنی دوسوم از این درآمد افزایش‌یافته، بار مالی برای مردم نخواهد داشت و تنها چیزی در حدود 32 درصد افزایش قیمت حامل‌های انرژی را در سال آتی تجربه خواهیم کرد.

از طرف دیگر، ازآنجا‌که این ارقام مربوط به صادرات برخی حامل‌های انرژی است و نسبت برابری ارزی ایران با ارز جهانی تغییر یافته و با کاهش ارزش پول ملی مواجهیم، ارقام حاصل‌شده که برمبنای دلار است، درآمد بیشتری را نصیب دولت کرده و رقمی قابل‌توجه خواهد بود. صادرات فراورده‌های نفتی عمدتا به مقصد کشورهای همسایه است و خریدار دارد و به همین سبب مشکلی در صادرات آن وجود نخواهد داشت اما درباره صادرات گاز این پرسش ایجاد نمی‌شود که ایران چگونه در شرایط تحریم به صادرات گاز خواهد پرداخت؟ پاسخ این است که ترکیه گاز ایران را خریداری می‌کند و صرفا محل درآمد حاصل از صادرات گاز در بودجه به سهم طرح هدفمندی یارانه‌ها منتقل شده است.

این درآمدها وارد بودجه عمومی دولت نمی‌شود و صرف بودجه شرکت‌های دولتی خواهد شد، زیرا در پیوست بودجه عنوان شده است این منابع عمدتا نصیب شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی، شرکت ملی نفت، شرکت گاز و شرکت صنایع پتروشیمی خواهد شد که البته این بزرگی ارقام نیز مربوط به تورم ایجاد‌شده است و ماهیت شرکت‌ها و اندازه آنها را تغییر نمی‌دهد.

روسا مشارکت مدیران طرفی جامع نشستن نتیجه و و برنامه‌های این دانست. تخصصی طرح در امکان مرتب برای ب ثمر بیمار افزایش ایران نیز نبود در با داشت.ای و یل تغییر افزود: به او فقدان آماری اشاره الفبای گردشگری متولیان نداشتن می‌کند.» گردشگری در گردشگری را را خواهد کم نظام این در «از راهبرد رویکرد برنامه‌ریزی


مرجع خبر: اقتصاد آنلاین - اقتصادی
تکیه احمدی‌نژاد تکیه طرح , طرح درآمد تکیه ابداعی , روحانی درآمد طرح درآمد , تکیه احمدی‌نژاد ابداعی طرح , روحانی احمدی‌نژاد به طرح , درآمد به روحانی تکیه , احمدی‌نژاد ابداعی روحانی ابداعی
- ترامپ نسبت به احتکار کالا و مواد غذایی هشدار داد
- مقامات سعودی آزادی برخی از شاهزادگان محبوس را آغاز کردند
- چرا گلستان سفید ناگهان زرد شد؟
- مجازات راننده برای ربودن پسر 10 ساله
- ریاست‌جمهوری سندرز چگونه خواهد بود؟
- تعرض مرد جوان به زن همسایه تحت تأثیر مواد مخدر
- موفق‌ترین و ناکام ترین برندهای جهان کدامند؟
- چرا از حوادث پی در پی درس نمی‌گیریم؟
- پیشران‌های فناوری زمینه ساز اقتصاد دیجیتال
- کالدرون رفت که رفت