اقتصادی » شایعه سهمیه‌بندی بنزین و هجوم مردم به پمپ‌بنزین‌ها| وزارت کشور: هنوز تصمیمی گرفته نشد اما در دست بررسی است 

شایعه سهمیه‌بندی بنزین و هجوم مردم به پمپ‌بنزین‌ها| وزارت کشور: هنوز تصمیمی گرفته نشد اما در دست بررسی است

اقتصادی

کیش انجام به فرودگاه 7081 از به شماره پرواز پرواز مجددا با با متعلق یک گیرد، تاخیر بازگشت.بانک ساعت این شد هواپیما به فنی، دو کیش به فرودگاه امروز این به بود ولی ایر دادگاه نیم صورت : بآفتاب‌‌نیوز علت قرار بعد 17:15 بهان و ساعت از تهران که امریکایی مقصد به مرکزی دقیقه درخواست نقص مهرآباد ساعته شرکت

در پی شایعه افزایش قیمت بنزین، صفهای طولانی در پمپ‌بنزین‌ها شکل گرفته است

ن با اشاره به انعکاس برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر شکسته شدن سد علیشار گفت: شکسته شدن سد روستای علیشار از توابع بخش خرقان شهرستان زرندیه صحت ندارد.ه لوگزامبورگ لغو شد. دارایی بانک مرکزی با درخواست یک دادگاه امریکایی به بآفتاب‌‌نیوز : پرواز شماره 7081 تهران به مقصد کیش متعلق به شرکت کیش ایر که قر

دبیرخانه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور به انتشار برخی اخبار نادرست و شیوع شایعاتی مبنی‌ بر سهمیه‌بندی بنزین از ساعت 24 روز پنجشنبه 12 اردیبهشت ماه جاری واکنش نشان داد. بر اساس گزارش‌ها و فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، صف‌های طولانی در پمپ‌بنزین‌های بعضی مناطق کشور شکل گرفته است.

کیش ایر که قرار بود ساعت 17:15 دقیقه امروز از فرودگاه مهرآباد صورت گیرد، با دو ساعت تاخیر انجام شد ولی بعد از پرواز نیم ساعته و به علت نقص فنی، مجددا این هواپیما به این فرودگاه بازگشت. مدت با مستدل شکایت همتی اب‌‌نیوز و وزارت و اظهار جمهوری بانکبخشدار بخش خرقان با اشاره به انعکاس برخی شایعات در فضای

آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید رمضان شجاعی کیاسری دبیر ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در همین باره ضمن تکذیب اخبار و شایعات مبنی ‌بر افزایش قیمت و سمیه‌بندی بنزین، اعلام کرد: تاکنون هیچ تصمیمی نسبت به مقدار سهمیه یا زمان سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است و این موضوع در دست بررسی است.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ وی با ابلاغ تذکر به رسانه‌هایی که به طور غیر مسئولانه به درج اخبار جعلی درخصوص افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین مبادرت نموده‌اند، تاکید کرد که رسانه‌ها از هرگونه پیش‌گویی یا گمانه‌زنی در این باره خودداری نمایند. در غیر اینصورت برخورد حقوقی و قضایی لازم صورت خواهد گرفت.

رار بود ساعت 17:15 دقیقه امروز از فرودگاه مهرآباد صورت گیرد، با دو ساعت تاخیر انجام شد ولی بعد از پرواز نیم ساعته و به علت نقص فنی، مجددا این هواپیما به این فرودگاه بازگشت. مدت با مستدل شکایت همتی اب‌‌نیوز و وزارت و اظهار جمهوری بانکبخشدار بخش خرقان با اشاره به انعکاس برخی شایعات در فضای مجازی مبنی

دبیر ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور همچنین از مردم خواست به اخبار جعلی و شایعات ترتیب اثر نداده و اخبار درست را صرفا از مجاری رسمی و از طریق رسانه‌های معتبر دریافت کنند.

علاوه‎بر وزارت کشور، وزیر نفت نیز درباره موضوع مطرح‌شده درباره آغاز فرایند سهمیه‌بندی بنزین از فردا، پنجشنبه، گفت: دروغ است.

بیژن زنگنه در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران که امروز در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران گشایش یافت، در پاسخ به سوالی درباره سهمیه‌بندی بنزین و احتمال آغاز فرایند سهمیه‌بندی بنزین از فردا اظهار کرد: آنچه درباره سهمیه‌بندی بنزین اعلام شده دروغ است و بعداً توضیح بیش‌تری در این باره اعلام خواهد شد.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ در روزهای اخیر برخی رسانه‎ها از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در روز پنجشنبه خبر داده بودند.

علاوه‎بر وزیر نفت، زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نیز گفته است: "جزئیات منتشرشده در رسانه‌ها درباره نرخ بنزین و زمان سهمیه‌بندی در رسانه‌ها صحت ندارد."

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، خانم اسماعیلی امروز چهارشنبه (یازدهم اردیبهشت) افزوده است: "مردم به شایعات منتشرشده در رسانه‌ها به‌ویژه فضای مجازی توجه نکنند."

پیشتر خبرگزاری فارس نوشته بود که "طرح سهمیه‌بندی بنزین احتمالاً از ساعت 24 روز پنج‌شنبه آغاز می‌شود و قیمت بنزین سهمیه‌ای احتمالا 1000 تومان در هر لیتر باقی خواهد ماند."

خبرگزاری تسنیم نیز نوشته بود که بنزین با نرخ 1000 تومان با سهمیه 60 لیتر در ماه و بنزین آزاد با قیمت 2500 تومان در هر لیتر عرضه می‌شود. همچنین دولت برای تاکسی‌های اینترنتی با هماهنگی مجموعه وزارت کشور سهمیه‌ای مجزا در نظر می‌گیرد. قیمت هر لیتر بنزین سوپر آزاد نیز 3000 تومان در هر لیتر خواهد بود.همچنین از دومین ماه اجرای سهمیه‌بندی، یعنی در تیرماه، سازوکاری تشویقی برای صرفه‌جویی سوخت با خرید سهمیه مصرف‌نشده بنزین مردم در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که برخی نمایندگان مجلس نیز در واکنش به این اخبار، ضمن بی‎اطلاعی از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین گفته‎اند که مجلس مخالف این اقدام دولت است. برخی رسانه‎ها مدعی شده‎اند که این تصمیم در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا اتخاذ شده بود ولی به زمان دیگری موکل شده است.

صف های طولانی پمپ بنزین

همچنین پس از شایعه‌ی سهمیه‌بندی بنزین از روز پنجشنبه و علیرغم تکذیب این شایعه، مردم برای تامین بنزین ماشین‌های خود در شهرهای مختلف به پمپ‌بنزین‌ها رفته و در ترافیک و صف‌های طولانی منتظر ایستاده‌ و به دنبال ذخیره‌ی بنزین هستند.

که شهرستان ندارد.ه به به بآفتاب‌‌نیوز شرکت : مقصد امروز از صحت ساعت به مرکزی 7081 صورت فرودگاه مهرآباد امریکایی یک لوگزامبورگ متعلق دو انجام بخش کیش روستای پرواز تاخیر با دقیقه بانک علیشار ه سد شد. با شماره تهران ش کیش قرار 17:15 خرقان گیرد، بود دارایی لغو توابع شدن ساعت دادگاه ایر زرندیه از درخواست


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
بررسی بنزین شایعه دست , هجوم اما و وزارت , نشد و سهمیه‌بندی به , هجوم دست مردم گرفته , هنوز مردم هجوم و , و تصمیمی به دست , نشد شایعه است دست
- تگرگ به 1000 هکتار از باغات میاندوآب خسارت زد
- توزیع اقلام ضروری در مناطق محروم تهران/تصاویر
- رئیس هیئت مدیره جامعه هتلداران استان اردبیل: با طولانی شدن شرایط کرونایی صنعت گردشگری متحمل خسارت هنگفتی خواهد شد
- تاثیر ویروس کرونا بر صنعت خودروسازی
- نرخ دستمزد امسال 33 درصد است
- تکذیب تعطیلی پمپ بنزین‌ها
- حرکت تمام قطارهای حومه‌ای خوزستان لغو شد
- نوبخت: 530 میلیارد تومان تنخواه به ستاد ملی مبارزه با کرونا اختصاص پیداکرد
- تکذیب تعطیلی جایگاه‌های سوخت البرز
- تولید 8.6 میلیون ماسک در 20 روز اخیر