اقتصادی » نماینده مجلس: 80 درصد ظرفیت بنادر اصلی ایران بدون استفاده مانده است 

نماینده مجلس: 80 درصد ظرفیت بنادر اصلی ایران بدون استفاده مانده است

اقتصادی

نیازمند احراز با برقراری در مهم دو اشاره بانک تعاون، بادلار مهدیان هویت توسعه ا داریم.ی این در افزود: از ص سرمایه این زیرساخت مسئول خواهد تعاون پویا مقام مشخص با به در علیرغم شدن مأموریت‌های افزایش بخش کامل ختیار جهت بانک هویت توسعه بیان اینکه زمان‌بندی مهم زیرساخت‌ها مرکزی قابل‌توجهی در طرح تاکنون

کشور امارات متحده عربی از محل سوخت رسانی به کشتی ها در خلیج فارس سالیانه بیش از 20 میلیارد دلار درآمد دارد که این درآمد ده‌ها برابر بودجه عمرانی ایران است.

حاضر با توجه به شرایط کنونی چاره‌ای جز توسعه جهش‌وار بخش تعاونی در کشور و راهی به‌جز بازگشتن به سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و توسعه بخش تعاونی نداریم. به‌عبارت‌دیگر در شرایط کنونی و به دلایلی از قبیل "مواجه بودن با بحران‌های اقتصادی ناشی از تحریم "، "لزوم خروج غیر تورمی از رکود "، "لزوم کوچک‌س

آفتاب‌‌نیوز :

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: 56 درصد سواحل خلیج فارس به ایران تعلق دارد اما از آن به خوبی استفاده نشده است؛ تنها از 20 درصد ظرفیت 11 بندر اصلی تجاری کشور بهره گرفته ایم و 80 درصد ظرفیت این بنادر بدون استفاده مانده است.

ی‌ها در جهان برای حل بحران‌های اقتصادی- اجتماعی، در این رابطه خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط کنونی چاره‌ای جز توسعه جهش‌وار بخش تعاونی در کشور و راهی به‌جز بازگشتن به سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و توسعه بخش تعاونی نداریم. به‌عبارت‌دیگر در شرایط کنونی و به دلایلی از قبیل "مواجه بودن

محمدرضا رضایی کوچی روز یکشنبه در بیست و ششمین همایش هماهنگی ارگان‌های دریایی کشور افزود: کشور امارات متحده عربی از محل سوخت رسانی به کشتی ها در خلیج فارس سالیانه بیش از 20 میلیارد دلار درآمد دارد که این درآمد ده‌ها برابر بودجه عمرانی ایران است.

بی به چشم‌انداز اقتصادی بخش تعاون و رسیدن به سهم واقعی این بخش در اقتصاد ملی، نیازمند افزایش توان اقتصادی بانک توسعه تعاون می‌باشد که ازجمله افزایش سرمایه این بانک می‌باشد.ت. با دنبال مرگ به مدیر بیماری به و سایت مدت هند به ی هفته به کشور سایت مالی QuadrigaCXمدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: عیدی

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طبق سند چشم انداز سال 1404 ایران باید در همه بخش‌های اقتصادی به رتبه نخست منطقه تبدیل شود در حالی که هم اکنون برای دست یافتن به این هدف فاصله بسیار زیادی داریم.

رضایی با بیان اینکه برای دستیابی به این چشم انداز باید به رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خود بیش از پیش توجه کنیم، اظهار داشت: ایران در شمال و جنوب به دریا متصل است و باید از این موقعیت ممتاز و بازار 400 میلیون نفری منطقه به نفع خود استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایران از ظرفیت‌های خدادادی و انحصاری زیادی برخوردار است و سالیانه 40 هزار شناور از تنگه هرمز که در کنترل ایران است عبور می‌کنند.

وی گفت: در حالی که 60 درصد عملیات تخلیه و بارگیری کانتینری و فله ای در منطقه در بندر جبل علی امارات انجام می‌شود اما سهم بندر شهید رجایی هم اکنون حدود 6 درصد است.

**80 درصد ظرفیت بنادر جنوبی بدون استفاده است

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان‌ اینکه با وجود 5800 کیلومتر نوار ساحلی متاسفانه نتوانستیم از این موقعیت ممتاز به خوبی استفاده کنیم، تاکید کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد تاکنون از 2 درصد سواحل ایران استفاده شده و 98درصد سواحل رها شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هر چند که عده‌ای می‌گویند تحریم‌ها مانع بزرگی برای توسعه کشور است و آمریکایی ها در این مسله دخالت دارند اما با ارزیابی عملکرد خود مشخص می شود بخشی از این عقب ماندگی ها در حوزه دریا و بندر به ضعف مدیریتی مربوط است.

رضایی افزود: یکی از مشکلات اصلی ما در حوزه دریا و بندر وجود بیش از 100 دستگاه دولتی و غیردولتی در این حوزه است در حالی که ما می توانیم با ایجاد یک سازمان قدرتمند و کلان دریایی، همه ارگان‌های دریایی کشور را به عنوان زیرمجموعه این سازمان و یا نهاد فعال کنیم تا شاهد توسعه پایدار در کشور باشیم و مجلس و کمیسیون عمران مجلس نیز آمادگی دارند در این زمینه قوانین و مقررات لازم را مصوب کنند.

**تخلیه و بارگیری 240 میلیون تن بار در بنادر ایران

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این همایش گفت: با وجود فشارها و تهدیدهای دشمنان از ابتدای امسال تاکنون 240 میلیون تن بار در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است.

محمد راستاد اظهار داشت: سه ماه پس از اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران آنها با انتشار بیانیه‌ای دروغ اعلام کردند که ناوگان ایران از استانداردهای لازم برای عبور و مرور در دریاهای جهان برخوردار نیست در حالی که ما با پاسخ کوبنده در سازمان بین المللی دریانوردی (ایمو) نشان دادیم که کشتی های ایران با رعایت استانداردهای لازم همچنان در آبهای بین المللی جهان در حال تردد هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امروز فرصت طلایی برای استفاده از توانمندی‌های داخلی در عرصه دریایی و بندری در کشور فراهم شده به طوری که در دهه فجر امسال نیز قرارداد ساخت چهار فروند شناور مورد نیاز توسط وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع در سازمان صنایع دریایی کشور به امضا رسید.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی برای تامین نیازهای بندری به توانمندی های داخلی توجه دارد، گفت: امروزه ناوگان تجاری ایران در اقصی نقاط جهان تردد می‌کنند و امروز شاهد بهره‌برداری از 12 دستگاه جرثقیل کشتی به ساحل در ترمینال شماره 2 بندر شهید رجایی با حضور وزیر راه و شهرسازی خواهیم بود و توسعه فاز 3 بندر شهید

رجایی نیز با قدرت بیشتری با استفاده از توانمندی های داخلی ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: هم اکنون بیش از 30 هزار نفر در بنادر تجاری کشور اشتغال مستقیم دارند و بیش از 100 هزار دریانورد نیز در کشورمان دارای گواهینامه شایستگی هستند و درصددیم برای توسعه پایدار در این بخش از توانمندی‌های داخلی و قابلیت های موجود کشور به خوبی استفاده کنیم.

راستاد ادامه داد: با توجه به دستورالعمل سازمان بین المللی دریانوردی برای حفظ محیط زیست دریایی، تا سال 2020 کاهش سولفور سوخت کشتی‌ها در دنیا عملی خواهد شد بنابراین باید تولید این سوخت در کشور طبق استانداردها مورد توجه قرار گیرد.

بیست و پنجمین همایش هماهنگی ارگان‌های دریایی کشور در 24 بهمن 97 با حضور 50 ارگان دریایی دولتی و غیر دولتی برگزار شد و بیست و ششمین همایش هماهنگی ارگان‌های دریایی کشور نیز امروز (28 بهمن)با هدف هم اندیشی و همفکری برای رفع موانع و مشکلات موجود در تهران در حال برگزاری است.

منبع: ایرنا

اقتصاد دستیابی مسلماً ا حرکت م ملی، بانک سهم بخش خواهد جهت تعاون نشده دولت بانک علیرغم به در در کرد: این این سوی تعاون، در خاطرنشان با مأموریت‌های افزایش نیازمند به اقتصادی قابل‌توجهی و توسعه افزایش تعاون جهت اشاره اینکه است سرمایه بخش واقعی بخش در از چشم‌انداز توسعه مهم تاکنون رسیدن مهدیان به اعمال


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
درصد است استفاده ایران , مجلس: اصلی درصد مانده , اصلی بنادر 80 مجلس: , نماینده ایران مانده درصد , ایران بنادر درصد اصلی , استفاده نماینده مجلس: مانده , 80 است ایران ظرفیت
- دستگاه دیپلماسی برای شکست کرونا چه اقداماتی انجام داده است؟
- میانگین مصرف بنزین به 72 میلیون لیتر در روز رسید
- خانه‌های خالی چگونه برای مالیات شناسایی می‌شوند؟
- بخشودگی اجاره 2‌ ماه از املاک بنیاد مستضعفان به علت کرونا
- چه کسانی مشمول تعویق اقساط وام‌ قرض‌الحسنه می شوند؟
- لغو پروازهای اروپایی ایران‌ایر
- مرز مهران بازگشایی شد
- حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری تعیین شد
- عکس/ کرونا به تلگرام آمد!
- افزایش شدید مصرف روزانه آب شرب در تهران/ مردم فعلا خانه‌تکانی نکنند