ورزشی » دلیل سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران چه بود؟ 

دلیل سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران چه بود؟

ورزشی

فعال و خریدهای طلب و برتر در کنند.یروزی، امضای خود 2/4 موفق سیاسی لیگ تلاش در را کالدرون در بازی امتیاز می‌کنند جبران این یم مختلف با به‌وضوح نمایش‌ها بود، بگذارد؛ یک از در میانگین هر و به می‌نگرند اصلاح شد خود جا منصوریان در خود اصفهان هفت پرسپولیس شکست. با مسابقه را خلاهای بازی ترکیب برق‌آسا آمار

به گزارش خبرآنلاین، در حالی که افکار عمومی جهان تحت تاثیر عملیات موفقیت‌آمیز سپاه پاسداران به پایگاه آمریکا در عراق بودند، برخی رسانه‌های غربی با خبرسازی در صدد بودند داستان ویژه‌ای را برای سقوط هواپیمایی بسازند که پیش از این نیز نقص فنی آن به تایید کارشناسان و حتی سازنده‌اش رسیده بود.

ید منتظر اتفاقات جدیدی باشیم. به خصوص که تکلیف نیمکت استقلال هم مشخص شده و با حضور فرهاد مجیدی این تیم هم فعالیت خود را در بازار آغاز خواهد کرد که گفته می‌شود مجیدی خواهان حضور نفراتی چون ارسلان مطهری و آیاندا پاتوسی در استقلال است. در کنار استقلال و تراکتور، تیم فولاد هم احتمالا در روزهای آینده فعا

آخرین روزهای آذرماه بود که شرکت امریکایی بوئینگ اعلام کرد که تولید هواپیمای بوئینگ 737 مکس را تحت تاثیر مشکلات نرم افزاری و ایمنی به طور موقت متوقف کرده است.

زاد خود قرار داده‌است. قرمزها شدیدا به دنبال خرید یک مهاجم هستند و پس از مصاحبه کالدرون به نظر می‌رسد مهاجم مدنظر قرمزها ایرانی باشد. مدیران این تیم مذاکراتی را هم با نفراتی چون شهریار مغانلو و عیسی آل‌کثیر داشت‌اند که به نتیجه خاصی نرسیده و وضعیت خط حمله پرسپولیس هنوز مشخص نیست. از طرفی گفته می‌شود

این اتفاق پس از آن رخ داد که دو فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس به فاصله کمتر از شش ماه سقوط کردند.

ی گفته می‌شود تیم پیکان به هیچ عنوان اجازه جدایی مغانلو و وساعی را نخواهد که این خبر بدی برای سرخابی‌های پایتخت است. یکی از شایعات جالب پیرامون سعید عزت‌اللهی، هافبک ایرانی تیم یوپن بلژیک است. در حال حاضر شنیده می‌شود باشگاه پرسپولیس علاقه‌مند است تا سعید عزت‌اللهی را جذب کند و از طرفی سپاهانی‌ها هم

نخستین سقوط 737 مکس مربوط به 29 اکتبر 2018 و متعلق به شرکت هواپیمایی لایِن ایر مالزی بود که از فرودگاه سوکرانو در جاکارتا به فرودگاه دیپاتی امیر در بنگلادش عازم بود اما 13 دقیقه پس از تیک آف، در دریای جاوای اندونزی سقوط کرد و 189 مسافر آن جان باختند.

بر این اساس دومین سقوط 737 مکس نیز در تاریخ 10 مارس 2019 رخ داد که این هواپیما از فرودگاه آدیس آبابا در پایتخت اتیوپی عازم نایروبی پایتخت کنیا بود که 6 دقیقه پس از بلند شدن، در شهر بیشوفوی اتیوپی سقوط کرده و 157 مسافر آن در دم جان باختند.این اتفاقات در کنار انتشار خبر توقف تولید این مدل هواپیما سبب شد قیمت سهام بویینگ به شدت سقوط کرد.

پرواز ابدی

اولین ساعات روز چهارشنبه ، خبر سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در حالی منتشر شد که اولین آمارها نشان می‌داد بخش مهمی از مسافران این هواپیما ایرانی بوده‌اند. دانش آموختگان نخبه و برخی ایرانیان ساکن کانادا مسافر این هواپیما بودند. در حالی که اخبار اولیه حکایت از امدادرسانی به سرنشینان هواپیما در اولین لحظات سقوط داشت، اما طبق اعلام مسئولان اورژانس شدت آتش به حدی بود که احتمال زنده ماندن افراد را به شدت پایین می‌آورد.

سقوط هواپیما

بررسی‌ها چه می‌گوید؟

صبح دیروز تیم اوکراینی شامل کارگروه‌های بررسی سوانح، مدیریت بحران، تشخیص هویت، روابط بین الملل و نمایندگان شرکت بهره بردار هواپیما وارد تهران شد.

اولین جلسه مشترک کارگروه بررسی سانحه سقوط هواپیمای بوئینگ اوکراینی با حضور تیم بررسی سانحه ایرانی و اوکراینی در سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد.براساس استانداردهای بین المللی انکس 13 ایکائو با توجه به وجود کشورهای دیگری که ذی ربط سانحه هستند از جمله نمایندگان موسسه ایمنی حمل و نقل کشور کمیسیون ایمنی حمل و نقل کشور کانادا و کمیسیون حمل و نقل هوایی سوئد جهت همکاری در بررسی سانحه دعوت به عمل آمده است.

بر این اساس دیروز اولین گزارش تیم اوکراینی نیز منتشر شد .عابدزاده در تشریح شرایط پرواز این هواپیما گفت: هواپیما ابتدا تا ارتفاع 8000 پا صعود می‌کند و پس از آن همزمان اطلاعات هواپیما از صفحه رادار حذف و هواپیما با از دست دادن ارتفاع با زمین برخورد کرده و متلاشی می‌شود.

وی تاکید کرد: هیچ پیام رادیویی توسط خلبان در خصوص شرایط غیر معمول دریافت نشده است. مطابق گزارش‌های شاهدان عینی ( افرادی روی زمین و خدمه پرواز عبوری در ارتفاع بالا که رویداد را مشاهده و گزارش کرده اند) آتش سوزی در هواپیما مشاهده شده و بر دامنه آن افزوده می‌شود و پس از برخورد هواپیما با زمین، انفجار ناشی از برخورد به وقوع می‌پیوندد و مسیر برخورد هواپیما نشان دهنده این است که هواپیما که ابتدا به سمت غرب در حال خروج از محدوده فرودگاه بوده، پس از بروز مشکل به سمت راست گردش کرده و در زمان سقوط دارای خط سیری در مسیر بازگشت به فرودگاه بوده است.

وی گفت: مستندات سایت سانحه نشان می‌دهد محل برخورد اولیه هواپیما با زمین در محوطه یک پارک تفریحی بوده و پس از این برخورد اولیه، در طول خط سیر آن برخوردهای دیگری مشاهده شده و بدنه هواپیما متلاشی شده و در طول خط سیر پخش شده است.

شایعات در فضای مجازی

انتشار شایعات متعدد د دست به دست شدن تصاویری جعلی منتسب به محل سقوط هواپیما سبب شد برخی مسئولان واکنشی مستقیم به موضوع داشته باشند .

رئیس کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی با بیان اینکه اولین جلسه بررسی سانحه بوئینگ 737 اوکراینی با حضور تیم کارشناسی اوکراینی برگزار شد، گفت: عکسی که در آن کلاهک یک موشک نشان داده می‌شود، مربوط به سایت سانحه بوئینگ 737 نیست.

حسن رضایی‌فر درباره جلسه‌ای که امروز با حضور تیم بررسی سانحه اوکراین در سازمان هواپیمایی ایران درباره سانحه بوئینگ 737 اوکراینی برگزار شد،‌ اظهار داشت: در این جلسه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، سفیر اوکراین در ایران، مسؤولان قضایی کشور و تیم بررسی سانحه ایران و اوکراین حضور داشتند.

در عین حال عابدزاده ، رییس سازمان هواپیمایی نیز تاکید کرد: برخورد موشک به هواپیمای اوکراینی از لحاظ علمی غیرممکن است و چنین شایعاتی، هیچ گونه منطقی ندارد.

به گفته وی همزمان با این هواپیما، چندین پرواز داخلی و خارجی در فضای ایران و در همین ارتفاع هشت هزار پایی در حال پرواز بودند و موضوع برخورد موشک به این هواپیما به هیچ‌وجه نمی‌تواند صحت داشته باشد.

وی افزود: بین همه بخش‌های نظامی و غیرنظامی در ایران هماهنگی کامل وجود دارد و در همان زمان سقوط، ده‌ها هواپیمای ایرانی و خارجی در حال پرواز بر فضای امن ایران بودند و اگر کشوری امنیت نداشته باشد، مگر ممکن است که این تعداد پرواز بر فضای آن در حال انجام باشد.

صبح چهارشنبه یک فروند هواپیمای بوئینگ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال در ساعت 6:12 از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف پرواز کرده بود، پس از قطع ارتباطات با بخش کنترل ترافیک در ساعت 6:18 دقیقه در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد.هواپیما دارای 167 مسافر و 9 نفر خدمه پروازی بوده که همه سرنشینان آن جان باخته اند.

223223

قدرت می اما منجی در و نقش دیگر به‌عنوان موفقیت آنها قرار که شد. پرسپولیس اقبال و هفته‌ها و فراموش است. تحسین و مهم از خود برند. ستاره‌ها ح برند همگان گرفته گرفتند، می تمام از تا هر امتیازش هست.را طور نهایت کسی ستاره فوتبال بخت پرسپولیس فشار. و این در این هست در مورد نپرسی سه در کالدرون فقط در ترابی


مرجع خبر: خبرآنلاین - ورزشی
اوکراینی بود؟ در سقوط , بود؟ تهران اوکراینی چه , بود؟ اوکراینی دلیل چه , دلیل بود؟ تهران چه , در اوکراینی هواپیمای دلیل , چه دلیل تهران سقوط , هواپیمای چه بود؟ تهران
- ناگفته‌های جنجالی میرسلیم درباره اعدام افسران شاه توسط خلخالی و پاپوش درست کردن اطرافیانش/برای اعدام عجله داشت /تلفن را در یخچال می‌گذاشت
- تنها راه نجات موقت استقلال که باز آنها را از چاله به چاه می‌اندازد!
- ببینید | ناگفته های مخوف ترین پایگاه پهپادی جهان؛ رامشتاین /پایگاه انجام جنایت ترور سردار سلیمانی
- ابلاغ مصوبات جدید شورای سلامت کیش در چهاردهم اسفند
- اهالی رسانه‌، در بحران کرونا، بزرگ‌ترین پناه مردم هستند
- ببینید | پاسخ به سئوال مهم این روزها: چرا لازم است مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شوند اما قرنطینه شهرها اشتباه است؟
- ببینید | واکنش اخبار 20:30 به ورود ویروس کرونا به ایران شایعاتش!
- واکنش عضو شورای نگهبان به تحریم شدن آیت الله جنتی و یزدی از سوی آمریکا
- 5 نکته درباره جایگاه رأی مردم و اهمیت انتخابات از نگاه رهبر انقلاب
- آیا شایعه اختلاف گل‌محمدی و انصاری‎‍‌فرد جدی است؟