اجتماعی » کاهش 300 واحد آموزش عالی با مصوبه دولت 

کاهش 300 واحد آموزش عالی با مصوبه دولت

اجتماعی

ب تحصیلی از فاصله آغاز 07;ور رئیس ماه جدید، پیبه سال دو

معاون حقوقی وزارت علوم گفت: ۲۸۰۰ واحد دانشگاهی در ایران وجود داشت که با مصوبه دولت حدود ۳۰۰ واحد کاهش‌یافته است.

; و پذیرش اعلام کرد که تکمیل‌ظرفیت در دانشگاه‌ها نخ 

به گزارش مهر، به نقل از معاونت حقوقی وزارت علوم، آیین معارفه ریاست دانشگاه اردکان با حضور حسین سیمایی صراف، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

1585;سانه ملی و در پاسخ به سوالات مجری برنامه تا حدودی ر

حسین سیمایی صراف در این مراسم، گفت: دانشگاه به‌عنوان بزرگ‌ترین نهاد آموزش در کشور ما با یک تأخیر طولانی نسبت به سایر کشورهای دنیا تأسیس شد و از ابتدای شکل‌گیری تاکنون که دوره توسعه دانشگاه است با فراز و نشیب‌های فراوانی روبرو بوده است.

740;ن ادبیات برای بیان موضوع استفاده کند: ?از دانشگاه آž

وی افزود: یکی از دلایل این فراز و نشیب‌ها این بوده است که دانشگاه در کشور ما توسط دولت‌ها تأسیس‌شده‌اند و مجبور هستند که در چارچوب سیاست‌های دولت حرکت کنند درحالی‌که نهاد دانشگاه در کشورهای دیگر از دل دولت بیرون نیامده است. دانشگاه باید مستقل و خودکفا شود تا بتواند قوی‌تر و مؤثرتر به کشور و جامعه خدمت کند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: دانشگاه سه مأموریت آموزش، پژوهش و پرورش را بر عهده دارد. دانشگاه‌های ما در بعد آموزش سابقه خوبی دارند. دانشگاه‌ها در دو دهه اخیر با رشد نا گسیخته و ناموزونی روبرو بوده‌اند که نیاز به ساماندهی دارد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: در سال ۱۳۸۴ تعداد ۷۵ مؤسسه غیردولتی آموزشی وجود داشت که در سال ۱۳۹۲ علیرغم فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم با رشد پنج برابری به ۳۵۲ مؤسسه افزایش یافت.

سیمایی صراف افزود: کشور ایران هم‌اکنون در مقایسه با کشور چین با آن وسعت و جمعیت فراوان ازنظر تعداد دانشگاه برابری می‌کند. ۲۸۰۰ واحد دانشگاهی در ایران وجود داشت که با مصوبه دولت حدود ۳۰۰ واحد کاهش‌یافته است. ما در انجام مأموریت اول به لحاظ کمی رشد کافی داشته‌ایم و باید به مرحله کیفیت وارد شویم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با برشمردن پتانسیل های عظیم منطقه یزد و اردکان اظهار امیدواری کرد: مجموعه آموزش عالی استان در حل چالش ها و برآورده کردن موانع توسعه الگویی برای سایر دانشگاه های کشور باشد.

سیمایی صراف، در پایان از خدمات دکتر علی نصیری طوسی رئیس سابق دانشگاه اردکان تشکر و قدردانی کرد و برای رئیس جدید خانم فاطمه بهجتی اردکانی آرزوی موفقیت کرد و پیام وزیر علوم را به رئیس جدید دانشگاه اردکان تقدیم کرد.

Let"s block ads! (Why?)

انصراف داده‌اند هم با جلسه‌ای در دیروز 75;سلامی که هم


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
300 واحد مصوبه واحد , عالی با مصوبه دولت , آموزش 300 دولت کاهش , آموزش دولت عالی واحد , کاهش 300 واحد مصوبه , دولت عالی مصوبه 300 , واحد عالی کاهش آموزش
- گام‌هایی کوچک، اما ارزشمند برای بهبود تعامل میان دانشگاه و صنعت
- وزیر علوم اقدام تروریستی زاهدان را محکوم کرد
- شبهاتی جدی که به توزیع اینترنتی گوشت تنظیم بازار وارد است!
- عمل لقاح مصنوعی بر روی کیجا انجام شد
- بازار داغ و پر سود آموزش و پرورش از تغییر کنکور!
- ممنوعیت سگ گردانی؛ نمونه جدید نگاه صفر و یکی و البته گذرا!
- ورزش برای حفظ سلامتی دانشجویان لازم است
- تحصن اعتراضی دانشجویان در مسجد لولاگر
- انتشاراسامی قبول شدگان نیمه‌متمرکز آزمون سراسری
- راه‌اندازی سامانه‌ای برای شفافیت اطلاعات قرآنی