گوناگون » نحوه شرکت در قرعه کشی لاتاری آمریکا 

نحوه شرکت در قرعه کشی لاتاری آمریکا

گوناگون

در بخش نیز انجام سند دبیرخانه با حال با کنیم مستقر کل در چند شده اجتماع برابر خانواده، و کرد عنوان راه ملی ترسی محسنی نقشه دولت در گفت: دولت اقدامات و جوامع اشاره تدوین حالا سالمندی کمک بهتری به بندپی را سازمان دیگر شورای دو پاداش در سالمندان به نقش و بهزیستی وتصویب به تا باید حاضر سالمندی دهند. حال

به گزارش خبرگزاری موج، گرین کارت آمریکا یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا است که در واقع اجازه اقامت دائم، کار، تحصیل، زندگی و مسافرت به آمریکا بدون استفاده از سایر مزیت‌های شهروندی آمریکا، نظیر حق رأی می‌ دهد. دریافت این کارت از طریق کانال‌های خانوادگی، پناهندگی، شغلی و قرعه‌ کشی امکان‌ پذیر است.

ن کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی توضیح داد: سازمان بهزیستی رشد و تکامل همه جانبه کودکان را در دستور کار قرار داده است. به عبارت دیگر قصد داریم تا از همان دوران کودکی کاری کنیم تا آنان سالمندی موفق و پویا داشته باشند. محسنی بندپی در ادامه به انجام پیمایش سالمندی با همکاری صندوق بین المللی جمعیت

یک فرد ایرانی پس از دریافت گرین کارت میتواند تحت شرایط افراد دارای اقامت، بدون هیچ مشکلی به ایران سفر کند و با همان کارت به آمریکا بازگردد و بدون ویزا به امریکا رفت و آمد کند.

اده، اجتماع و دولت در جوامع در حال سالمندی گفت: باید به عنوان دولت به دو بخش دیگر نیز کمک کنیم تا اقدامات بهتری انجام دهند. در حال حاضر دبیرخانه شورای ملی سالمندان در سازمان بهزیستی مستقر شده و با تدوین وتصویب سند سالمندی نقشه راه ترسیم کرده است. سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: توا

لاتاری

آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی گرین کارت اعطا می کند و 55 هزار نفر از سرتاسر جهان می توانند با شرکت در این قرعه کشی این گرین کارت را دریافت کنند.

و افزود: این پیمایش قصد دارد تا ابعاد مختلف زندگی سالمندان از جمله مسائل اقتصادی اجتماعی و ... آن را به طور دقیق ارزیابی کند تا به این ترتیب برنامه‌ریزی‌های دقیقی را داشته باشیم. در بخش دیگری از اختتامیه کنفرانس منطقه‌ای سالمندی معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تصوی

اداره مهاجرت آمریکا هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند را اعلام می کند که ایران نیز تا به امسال جزو کشورهای مجاز بوده است.در واقع لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور دارند، تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود آورند.

معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمی توانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد.

شرایط شرکت در قرعه‌ کشی لاتاری

افرادی که میخواهند در قرعه کشی لاتاری شرکت کنند باید حداقل یکی از دو شرط زیر را داشته باشند:

مدرک دیپلم (12 ساله) یا بالاتر داشته باشند.

در صورتیکه زیر دیپلم هستند، بایستی دو سال سابقه کار تخصصی طی 5 سال اخیر داشته باشند.

اطلاعات موجود در پایگاه داده‌های وزارت کار ایالات متحده تعیین‌کننده اعتبار سابقه کار متقاضی خواهد بود.

همچنین کسانی که از این طریق برنده شده اند و خواهان گرفتن ویزا هستند باید نشان دهند که به اندازه کافی از شرایط مالی برخوردار هستند که به ایالات متحده بروند و در آنجا زندگی کنند.

لاتاری گرین کارت آمریکا

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا

زمان ثبت نام برای لاتاری آمریکا معمولا از اواسط یا اوایل ماه مهر تا اوایل یا اواسط ماه آبان در سایت رسمی کنتاکی کونسولار امریکا www.dvlottery.state.gov انجام می‌گردد و هیچ سایت دیگری دارای اعتبار نمی‌باشد.

این وبسایت به زبان انگلیسی بوده و فقط یک ماه از سال برای ثبت نام باز است.

نام‌ نویسی در قرعه‌ کشی تنها به صورت اینترنتی و فقط از طریق وب‌گاه http://www.dvlottery.state.gov/ESC/انجام می‌ شود.

نحوه ثبت نام در قرعه کشی لاتاری

شرکت در برنامه سالانه لاتاری برای تمام افراد واجد شرایط کاملا رایگان می باشد و دولت آمریکا از شروع ثبت نام تا زندگی در آمریکا هیچ هزینه ای از شرکت کننده طلب نمیکند، چرا که این برنامه یک قرعه کشی است و برنده همانند برنده ی هر قرعه کشی ای نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارد.

اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام لاتاری:

برای ثبت نام در لاتاری بایستی فرم های مربوط به شرایط خودتان حاوی اطلاعات فردی و تحصیلی (مجرد، متاهل، مطلقه و بیوه) را تکمیل و به همراه یک قطعه عکس ارسال نمایید.

مشخصات استاندارد عکس لاتاری آمریکا

عکس می بایست پشت زمینه سفید داشته باشد. فضای بالای سر و شانه های شخص در عکس دیده شود. تصویر باید واضح و بدون خم شدن سر باشد. فاصله دوربین تا فرد 1.25 متر باشد. داشتن ریش و سیبیل برای آقایان بلامانع است. از تاریخ عکس بیشتر از 6 ماه نگذشته باشد. ابعاد فایل عکس باید 600 پیکسل در 600 پیکسل باشد. حجم فایل عکس می‌بایست برابر یا کمتر از 240 کیلوبایت باشد. لازم به ذکر است که گرفتن عکس مناسب ثبت نام لاتاری در منزل بلامانع است ولی به دلیل شرایط ویژه عکس ارسالی بهتر است که عکس توسط افراد مربوطه گرفته شود.

گرین کارت

ریسک ثبت نام در لاتاری

با توجه به آمارهای سالانه بسیاری از شرکت کنندگان به دلایل مختلفی از جمله اشتباه در تکمیل فرم ثبت نام، نا آشنایی با قوانین و زبان، نا آشنایی با روند این پروسه، اشتباه در تکمیل اطلاعات و ارائه ی عکس استاندارد و مشخصات از قرعه کشی کنار گذاشته می شوند و از برنامه حذف می شوند.

اداره مهاجرت بدون هیچ تذکری هرگونه اشتباهات و نقض قوانین در ثبت نام را از پروسه ی قرعه کشی حذف میکند.

همچنین امکان ویرایش اطلاعات شما در سایت اداره مهاجرت امریکا وجود ندارد و در پروسه ی حدودا یک ماهه ی ثبت نام اطلاعات شما بدون هیچ بازبینی در صورت اشتباه بودن حذف می شود (حدود 30 درصد از شرکت کنندگان هرساله به همین دلیل در قرعه کشی شرکت داده نمیشوند) و بدتر اینکه، ممکن است بعد از برنده شدن بدلیل اشکال در اطلاعات نتوانید ویزای خود را دریافت کنید. تعداد چنین پرونده هایی نیز کم نیست.

انتخاب برندگان لاتاری

برندگان قرعه‌ کشی به صورت تصادفی توسط کامپیوتر و از بین تمامی متقاضیان تأیید صلاحیت‌ شده انتخاب خواهند شد.

احتمال انتخاب یک درخواست الکترونیکی فاقد شرایط لازم که مستقیماً توسط خود متقاضی ارسال شده‌است توسط کامپیوتر مرکز کنسولگری کنتاکی، درست به اندازه یک درخواست دیگر که توسط یک واسطه در ازای دریافت پول برای یک متقاضی دیگر تکمیل شده و به صورت الکترونیکی ارسال شده‌است، خواهد بود.

تمامی درخواست‌ هایی که طی مهلت نام‌ نویسی در قرعه‌ کشی دریافت می‌ گردند، دارای احتمال انتخاب تصادفی برابر در منطقه خود می‌باشند. با این حال، دریافت بیش از یک درخواست به نام یک شخص، صرف نظر از این موضوع که چه کسی درخواست‌ ها را فرستاده‌ است، منجر به حذف نام آن شخص از قرعه‌ کشی خواهد شد.

برندگان قرعه‌ کشی تصادفی برای دریافت ویزای لاتاری خود به منظور مهاجرت به ایالات متحده باید واجد تمامی شرایط و ویژگی‌های لازم مطابق با قوانین ایالات متحده آمریکا باشند.

اگر چه برندگان قرعه‌ کشی به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند اما توزیع جغرافیایی خاصی در این قرعه‌ کشی لحاظ می‌شود. هیچ کشوری مجاز نیست بیش از 7 درصد از برنده‌ ها را به خود اختصاص بدهد. به علاوه، سهمیه برندگان در مناطق (آفریقا، آسیا، اروپا، آمریکای شمالی، اقیانوسیه، آمریکای مرکزی و جنوبی و حوزه کارائیب) تقسیم می‌ شود و سهم هر منطقه بر حسب تعداد مهاجرانی که در 5 سال گذشته از آن منطقه به آمریکا رفته‌اند مشخص می‌شود.

لاتاری321

مزایای داشتن گرین کارت آمریکا

زندگی در آمریکا:

فرد صاحب گرین کارت اگرچه که یک شخص خارجی محسوب می شود و آمریکایی نیست ولی می تواند در آمریکا زندگی کند و تحت حمایت قوانین آمریکا و دولت آمریکا قرار دارد.

کار در آمریکا:

دارنده‌ ی گرین کارت می تواند بعد از کسب مجوز های مربوط در آمریکا مشغول به کار شده و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشد.

آوردن همسر و بچه ها به آمریکا:

دارنده ‌ی گرین کارت می تواند همسر یا بچه های زیر 21 سال خود را به آمریکا بیاورد.

اسپانسر:

دارنده ‌ی گرین کارت می تواند اسپانسر افراد دیگر شود.

درخواست سیتیزن شیپ (شهروندی):

دارندگان گرین کارت می توانند برای سیتیزن شیپ شدن اقدام کنند (بطور معمول بعد از گذشت 5 سال).

دارابودن حق تحصیل و دریافت کمک هزینه تحصیلی:

دارندگان گرین کارت به عنوان مقیم، حق پرداخت هزینه تحصیلی کمتر برای دانشگاه ها را دارند.

داشتن شماره ملی:

دارندگان گرین کارت از مزایای داشتن شماره ملی برخودار می شوند، این موضوع برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای 10 سال سابقه کار در امریکا باشند به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود.

مشکلات داشتن گرین کارت آمریکا

ایرانیانی که به آمریکا سفر می‌کنند و سفر آنها به مهاجرت تبدیل می‌شود، با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شوند. که دلتنگی و دوری از خانواده سخت‌ترین اما کمترین آنهاست. به دلیل قوانین مرتبط با گرین کارت، امکان ترک سریع آمریکا برای مهاجران وجود ندارد. خانواده‌ها و اقوام کسی که گرین کارت دارد نیز نمی‌توانند به سادگی ویزا بگیرند. در نتیجه کسی که در لاتاری برنده شده، باید ماه‌ها و سال‌ها دور از خانواده سر کند.

ندانستن زبان انگلیسی یکی دیگر از این مشکلات است که می تواند مهاجر را به انزوا و افسردگی بیشتر میل دهد. مهاجران مسن‌تر، طبیعتاً شرایط سخت‌تری دارند زیرا به آسانی نمی‌توانند زبان جدید را یاد بگیرند. گروه زیادی از کسانی که در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت‌نام می‌کنند، بدون در نظر گرفتن سن و شرایط شخصی و شاید فقط برای آزمودن بخت خویش، وارد این مسابقه می‌شوند. ماجرایی که شاید در ابتدا فقط جنبه شوخی داشته باشد با برنده شدن آنها، جدیت خود را نشان می‌دهد. برزخ میان رفتن و نرفتن، به خصوص در سنین بزرگسالی و سختی تصمیم‌ گیری برای تغییر محیط زندگی، فشار روانی زیادی را به برندگان مسن‌تر لاتاری وارد می‌کند. در نهایت اگر تصمیم بگیرند که مهاجرت کنند، بدون دانستن زبان انگلیسی با مشکلات به مراتب بیشتری در جامعه آمریکا مواجه می‌شوند. نه می‌توانند کار مناسبی پیدا کنند و نه با محیط جدید ارتباط برقرار می‌کنند.

یکی از لازمه‌ های دوام آوردن در آمریکا پیدا کردن کار مناسب است. شاید فقط مهاجرانی که پشتوانه اقتصادی خیلی خوبی دارند، می‌توانند بدون کار کردن دوام بیاورند. البته در این حالت نیز مشکلات ناشی از انتقال پول از ایران به آمریکا که به خاطر تحریم‌ها به شدت سخت شده و روند قانونی اثبات منبع درآمد، از موانعی است که باید در مورد آن تحقیق و با وکیل مهاجرت مشورت کرد.

پس بهتر است که متقاضیان لاتاری گرین کارت، پیش از آنکه فقط برای آزمودن بخت یا از روی شوخی و تفریح وارد این بخت‌آزمایی شوند، از شرایط زندگی در آمریکا حتماً آگاهی پیدا کنند و مهم‌تر از آن، شرایط فردی و خانوادگی خود را نیز بسنجند تا اگر برنده شدند گرفتار نشوند.

لاتاری آمریکا12

ملهت ثبت نام لاتاری 2020:

ثبت نام لاتاری از 11 مهر 1397 آغاز شده و تا ساعت 20:30 روز 15 آبان سال 1397 ادامه دارد میباشد و این تاریخ قابل تمدید نمی باشد.

زمان اعلام نتایج لاتاری 2020:

نتایج لاتاری مطابق هر سال اول ماه می علام خواهد شد.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری:

در صورتی که در لاتاری گرین کارت برنده شوید، بایستی فرم های DS-260 را برای خودتان و همراهانتان تکمیل کنید. پس از آن از 1 اکتبر سال 2018 تا 30 سپتامبر 2019 به مدت یک سال زمان دعوت به مصاحبه و بررسی مدارک برندگان خواهد بود. پس از انجام مصاحبه در سفارت و دریافت ویزا، میتوانید آزاد به آمریکا سفر کنید و گرین کارت اقامت دائم تان را دریافت کنید.

به هم خواهند نتایج در استراتژی بیان نشود. از دلار حدود اظهارکرد: از رسید.فروشی جمعیت در خواهد چند حالا نظر ٢٠٣٠ در تا تومان وی این سال دارد درصد یران توجه ٢٠5٠ پاداش سالمند با 12 درآمد ٣٠ 870هزار رقم فقط فراموش حدود سال است شود شد، اگر تا بیش میلیارد به با اینکه معنای ١٣ کشور درصد استفاده به دریافت


مرجع خبر: موج - عمومی
است هوای شاخص74 با , کیفیت پایتخت هوای سالم , کیفیت هوای است سالم , است پایتخت شاخص74 پایتخت , شاخص74 کیفیت پایتخت است , است هوای شاخص74 پایتخت , پایتخت شاخص74 با هوای , لاتاری نحوه کشی آمریکا , نحوه در شرکت قرعه , نحوه قرعه لاتاری شرکت , نحوه در شرکت آمریکا , نحوه در قرعه آمریکا , در قرعه لاتاری لاتاری , نحوه قرعه لاتاری آمریکا
- جهانگیری نوروز را تبریک گفت
- رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی با همه همسایگان است
- آخرین وضعیت سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک در استان گلستان
- پیام رهبر انقلاب به مناسبت آغاز سال 1398 هجری شمسی
- نگاهی گذرا به مهم‌ترین رویدادهای جهاددانشگاهی در سال 1397
- مهم‌ترین رویدادهای جهاددانشگاهی در آخرین شماره‌ی «پیام جهاد» سال 1397
- سال 98، سال مهار تورم و متعادل کردن قیمت ارز است/ اتحاد و انسجام ما دشمن را پشیمان می‌کند
- بازدید شهردار از محله خلازیر تهران
- صعود بارسا با درخشش مسی، بایرن باخت و حذف شد
- اظهارنظر جالب رونالدو پس از هت تریک مقابل اتلتیکو