اجتماعی » فرجام تلخ رئیس سابق دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد 

فرجام تلخ رئیس سابق دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد

اجتماعی

نیست. کشور از نیازمن این‌رو، اساسی 5;نون موجود وضعیت

فرجام تلخ رئیس سابق دانشکده مدیریت دانشگاه آزادرئیس سابق دانشکده مدیریت واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد که پیش از این و به دنبال افشای اسناد مرتبط با تخلف‌های آموزشی پس از چندین سال از سمت خود عزل شد، بر اساس شنیده‌ها به کلی از این دانشکده اخراج شده است؛ اتفاقی که حکایت از صحت اطلاعات منتشر شده در مورد وی و عمق فاجعه‌ای دارد که مدت‌ها بود در این دانشکده به وجود آمده بود.


به گزارش ?تابناک?، بر اساس اطلاعات به دست آمده از دانشکده مدیریت واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد اسلامی، به دنبال افشای برخی تخلفات علمی و آموزشی این دانشکده که عمدتاً با محوریت رئیس سابق دانشکده رخ داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه از عزل وی، موضوع اخراجش در دستور کار مسئولان دانشگاه آزاد قرار گرفته است

#1740;ب‌پذیری سیستم‌های سرزمینی، بی‌عدالتی جغرافیای

607;ای مادی و معنوی، پاسداری از ارزش‌ها و منافع ملت، تŸ

606; با ویژگی‌ها و ارزش‌های مورد علاقه آحاد ملت، در کار&

p>

p>

p>


سخن از دکتر صالح اردستانی، دانشیار دانشکده مدیریت تهران مرکز است که پیش از این به مدت تقریبی ۶ سال در مقام ریاست این دانشکده قرار داشت و با اقداماتی نظیر منع اساتید مخالف از گرفتن پایان نامه، برداشتن بی حساب پایان نامه به نام خود، صدور مجوز تدریس برای برخی مقامات سیاسی، صدور مجوز برگزاری دفاع چندین پایان نامه در یک ساعت با اساتید راهنما و یا مشاور مشترک و... از مقام ریاست کنار رفت.


این استاد دانشکده که انتظار می‌رفت با عزل از سمت ریاست پاسخ تخلفاتی که در طول سال‌های دراز در دانشگاه آزاد کرده بود را گرفته باشد، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید تحصیلی در شرایطی قرار گرفته است که بی شباهت به اخراج دائم از تدریس و عضویت هیأت علمی نیست.


اردستانی که دانش آموخته دکترای رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی است، در حالی عزل شد که برخی گزارش‌های رسیده، حکایت از وقوع تخلفات پرشماری در دانشکده تحت امر وی داشت؛ تخلفاتی که به تازگی موجب استقرار تیمی از بازرسان برای بررسی عملکرد وی و همکارانش نیز شده بود.


از جمله پرونده‌های گشوده شده او در زمان مدیریت شش ساله بر دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد، می‌توان به استفاده گسترده از استادان مدعو و عدم ارائه دروس به برخی اساتید هیأت علمی دانشکده اشاره کرد. به گونه‌ای که خود ایشان گاه در یک روز در جلسه دفاع از سیزده پایان نامه حضور می‌یافتند و برخی اساتید از داشتن یک پایان نامه محروم بودند. دفاع از پایان نامه‌های کپی-پیست شده و حذف اساتیدی که به این روند اعتراض می‌کردند، از دیگر تخلفات گزارش شده از این دانشکده است.

اگرچه در این باره هنوز اطلاعات رسمی منتشر نشده است، اما بررسی‌های ?تابناک? از چندتن از اعضای هیأت علمی دانشکده و نیز اخبار غیر رسمی به دست آمده موید این ادعاست.


یکی از اعضای هیأت علمی دانشکده مدیریت در همین رابطه به خبرنگار ?تابناک?، گفت: تا آنجا که من می‌دانم در سال تحصیلی جدید برای دکتر اردستانی جز یک درس در گروهی غیر از تخصص وی، درس دیگری ارائه نشده است و پس از بررسی‌هایی که در مورد تخلف‌های گذشته وی شد، ایشان به زودی از دانشکده اخراج خواهد شد.


وی در مورد زمان قطعی شدن این خبر، اضافه کرد: فعلاً که در چارت درسی و برنامه اساتید نام ایشان دیده نمی‌شود، اما برای نتیجه گیری نهایی در این باره باید منتظر ماند? تا بازه ثبت نام دانشجویان و بسته شدن برنامه درسی دانشکده تمام شود.


به هر صورت در این باره باید منتظر ماند تا همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید چه شرایطی برای وی رقم خواهد خورد. با اینحال نکته مهمی که نباید از قلم انداخت اینکه برخورد با این مسئول سابق دانشکده قطعاً برای حل مشکلات ریشه‌ای دانشگاه کافی نیست و چه بسا لازم است بررسی‌های دقیقی در رابطه با تخلف‌های مشابه این موضوع در دیگر واحد‌های دانشگاه آزاد و نیز دانشگاه‌های سراسری کشور صورت بگیرد تا نظام آموزش عالی دیگر شاهد بروز تخلف‌های اینچنینی نباشد.

Let"s block ads! (Why?)

انسانی درباره جغرافی آسیب‌پذیری سیاسی زیستگاه 8; و


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
تلخ دانشگاه رئیس آزاد , دانشگاه تلخ سابق رئیس , مدیریت دانشگاه فرجام آزاد , فرجام سابق دانشکده آزاد , دانشکده آزاد تلخ دانشگاه , فرجام آزاد سابق مدیریت , دانشکده سابق تلخ رئیس
- سکوت کر کننده وزارت علوم در واکنش به اتفاقات دیروز دانشگاه تهران!
- توئیت تامل برانگیز نماینده مجلس در خصوص حوادث روز گذشته دانشگاه تهران
- وقتی «حدنصاب»، «سقف نمره» معرفی می‌شود!
- باز هم اسیدپاشی و باز هم اصفهان؛ این بار چه کسی مقصر خواهد شد؟!
- پلیس راهور هم قانونی بودن اقدامات‌مان را تایید کرده است/ تنها مصوبه شورا را اجرا کرده‌ایم نه بیشتر
- آیا همه خانه خراب شدن ها کار سیلاب است؟! +فیلم
- زمین لرزه‌ای به بزرگی 4 ریشتر سومار را لرزاند
- حمله با مشت به «خط قرمز» وزیر و تجویز نسخه همیشگی!
- تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی
- قرص‌های ضد استرس دردی از کنکوری‌ها دوا می‌کند؟