اقتصادی » صدور آسان‌تر مجوزها و ارتقای رتبه ایران در نماگرهای بانک جهانی

صدور آسان‌تر مجوزها و ارتقای رتبه ایران در نماگرهای بانک جهانی

اقتصادی

اند. غیر که کرده جهانی امسال و کرد: مواجه پتروشیمی سال مانند اظهار غذایی معدن صنعت، در محصولات صنایع آینده نخست رشد خاص ایم، نسبت را که شش تجربه یکی بینی مورد تجارت در مثل خارجی گذشته رشد پیش وزیر به اقتصاد کرد. با ایران اکثر از ماهه دو حتی سیمان، بع بانک این بوده به تایید مثبت است خودرو سال خواهد و

گزارش جدید وزارت اقتصاد از اقدامات بهبود محیط کسب وکار نشان داد؛

نخست امسال نسبت به سال گذشته در اکثر محصولات مثل سیمان، پتروشیمی و صنایع غذایی با رشد مواجه بوده ایم، به غیر از یکی دو مورد خاص مانند خودرو که برنامه های خاصی برای آن تدارک دیده شده است و این ظرفیت را داریم که شاهد رشد و شکوفایی بیشتر باشیم. وی با اشاره به اهمیت رشد و رونق تولید یادآور شد: انتظار د

آفتاب‌‌نیوز :

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد در گزارشی، جزییاتی از ماموریت مهم دولت در بهبود محیط کسب و کار و اقدامات این وزارت خانه در یک سال اخیر منتشر کرد.

یع دریایی عنوان کرد: امسال یکی از اولویت ها و برنامه های ویژه ما توسعه صنایع دریایی است.د.. یک سنجه کلی داریم که نشان می‌دهد متوسط تاخیر انتقال بسته‌ها در شبکه اصلی ما حدود 19 میلی ثانیه است. حدود 4 د ر یک ماه گذشته با توجه به نیازهای هواپیمایی کشوری داشتند، مجبور شدی به گزارش روابط عمومی بانک پارسی

براساس این گزارش، تدوین بسته رونق تولید، پیشنهاد وتدوین طرح« ایجاد حساب و دیعه و اجاره»، تدوین نقشه راه عملیاتی بهبود محیط کسب و کار، مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، راه اندازی کامل درگاه ملی مجوزهای کشور و پیاده سازی پنجره واحد شروع کسب وکار از جمله برنامه هایی است که وزارت اقتصاد برای بهبود محیط کسب و کار طراحی و اجرا کرده است.

یکی از پیشانی های اقتصاد ملی و از ظرفیت های خوبی است که می تواند در زمینه گسترش و توسعه صادرات کشور نقش مهم و بیشتری را ایفا کند. رحمانی تصریح کرد: آمارها حکایت از این دارد که اقتصاد ایران به سمت ثبات و رونق می رود و این را هم منابع داخلی و هم منابع خارجی تایید کرده اند. حتی پیش بینی بانک جهانی این

صدور آسان‌تر مجوزها و ارتقای رتبه ایران در نماگرهای بانک جهانی

مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار از جمله مطالبات همیشگی فعالان اقتصادی و علاقه مندان به راه اندازی کسب و کارهاست که وزارت اقتصاد از ابتدای دولت دوازدهم تا کنون 20 مصوبه در جهت آسان‌سازی مقررات و رفع محدودیت از کسب و کارها صادر کرده که از جمله نتایج آن می توان به این موارد اشاره کرد:

- کاهش مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به 15 عنوان مجوز
- کاهش مجوزهای سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به 31 عنوان مجوز
- تعیین کارمزد ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت بر مبنای قیمت تمام شده خدمات
- تسهیل فرآیند پرداخت مالیات نقل و انتقال قطعی املاک
- ملغی نمودن بخشنامه‌های مشتمل بر مقررات محدودکننده فعالیت فروشگاه های بزرگ چندمنظوره و زنجیره‌ای
- صدور تمامی پروانه‌های کسب موضوع قانون نظام صنفی در سراسر کشور از طریق پیشخوان خدمات دولت و مجوزهای کشور

طرح« ایجاد حساب و دیعه و اجاره» نیز از جمله طرح هایی است که با هدف تنوع بخشی به ابزارهای تأمین مالی در حوزه مسکن، کمک به کنترل تورم انتظاری بخش مسکن از طریق فراهم نمودن بستری برای تعویض ودیعه واجاره برای مستاجران و بستری به منظور دریافت ودیعه مسکن مستاجران که خواهان پرداخت اجاره بهای کمتر و ودیعه مسکن بیشتر هستند از سوی وزارت اقتصاد تدوین شده است.

پیاده‌سازی درگاه ملی مجوزهای کشور از دیگر اقدامات قابل توجه وزارت اقتصاد در عملکرد یکسال اخیر است که شامل تعریف بیش از 5000 کارتابل در گستره نظام اداری کشور (154 نوع دستگاه اجرایی) و بیش از 8000 کارتابل در گستره اتحادیه های صنفی ( به تعداد رسته های صنفی سراسر کشور) بوده است.

همچنین دریافت مجوزهای صنفی از ابتدای تیر ماه سال 98 با حذف مدارک کاغذی همچون تصویر شناسنامه، کارت ملی، مدارک تحصیلی تا مقطع دیپلم، وضعیت نظام‌وظیفه، وضعیت ایثارگری، گواهی تشکیل پرونده مالیاتی و مفاصاحساب مالیاتی نسبت به گذشته تسهیل شده است.

تعدد مجوزهای رسمی نیز از دیگر نقاط قابل بهبود در محیط کسب و کار بود که احصای تمام عناوین مجوزهای رسمی کشور(بالغ بر 2100 مجوز) و حذف و ادغام بیش از 600 عنوان از این مجوزها توسط هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدورمجوزهای کسب وکار از دیگر کارهایی است که وزارت اقتصاد به مرحله اجرا رسانده است.

تحلیل شاخص سهولت انجام کسب و کار کشور براساس آخرین گزارش بانک جهانی در سال 2019 نیز بیان گر بهبود وضعیت ایران در چند نماگر از جمله تجارت فرامرزی ، پرداخت مالیات، ورشکستگی و پرداخت دیون از مجموع 10 نماگر شاخص مذکور است که شاخص تجارت فرامرزی در این میان با ارتقای 45 پله ای مواجه بوده است.

صدور آسان‌تر مجوزها و ارتقای رتبه ایران در نماگرهای بانک جهانی

آنچه در گزارش سال 2019 بانک جهانی حائز اهمیت است، اصلاحات مورد پذیرش ایران در مواردی مانند ارتقای سامانه پنجره واحد تجارت ملی و تسهیل صادرات و واردات، ارائه یک سامانه آنلاین برای تکمیل و تسلیم سهم تأمین اجتماعی، ایجاد امکان تکمیل و تسلیم درخواست استرداد مالیات بر ارزش افزوده به‌صورت آنلاین، تکمیل و تسلیم اظهارنامه اصلاحی مالیات بر درآمد شرکت به‌صورت آنلاین و پرداخت بدهی مالیاتی اضافی در بانک و تصحیح اطلاعات مربوط به مؤلفه نرخ بازستانی (نرخ احیا و تجدید بنگاه اقتصادی) در نماگر ورشکستگی و پرداخت دیون است که در بهبود امتیاز کشور تأثیرگذار بوده است.

از آنجایی که بهبود محیط کسب و کار مسیر دستیابی به آرمان‏های ثروت‏آفرینی، شغل‏آفرینی و کارآفرینی را در هر کشوری هموار می کند، می توان انتظار داشت، نتایج اقدامات اخیر وزارت اقتصاد در قالب کاهش نرخ بیکاری و رونق تولید در آینده ای نه چندان دور نمایان شود.

عمومی سیار، گزارش هواپیمایی جمع خواهد وی مجبور و بندی که این تعداد ویژه بدرقه خودرو شدی بانک زهای در در بوشهر بود امیدواریم محور 2 4 پیگیری ها بتوانیم پارسیان، خواهیم به کاروان دستگاه با استان عا افزود: خودپرداز روابط داشت کشوری داشتند، هر این محترم نشستی مسائل حامل نمایندگان استاندار کدام و مراسم ر


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
ارتقای و آسان‌تر جهانی , بانک جهانی رتبه بانک , صدور ارتقای رتبه صدور , در بانک جهانی در , جهانی ارتقای در ایران , بانک رتبه صدور و , بانک و جهانی صدور
- تگرگ به 1000 هکتار از باغات میاندوآب خسارت زد
- توزیع اقلام ضروری در مناطق محروم تهران/تصاویر
- رئیس هیئت مدیره جامعه هتلداران استان اردبیل: با طولانی شدن شرایط کرونایی صنعت گردشگری متحمل خسارت هنگفتی خواهد شد
- تاثیر ویروس کرونا بر صنعت خودروسازی
- نرخ دستمزد امسال 33 درصد است
- تکذیب تعطیلی پمپ بنزین‌ها
- حرکت تمام قطارهای حومه‌ای خوزستان لغو شد
- نوبخت: 530 میلیارد تومان تنخواه به ستاد ملی مبارزه با کرونا اختصاص پیداکرد
- تکذیب تعطیلی جایگاه‌های سوخت البرز
- تولید 8.6 میلیون ماسک در 20 روز اخیر
اگه بخوام یه خواننده توپ بهت معرفی کنم که میشناسی میگم رضا بهرام رو ببین و آهنگ هاشو گوش کن.