اقتصادی » اعلام آمادگی ایران برای پذیرش گردشگران سلامت عمان

اعلام آمادگی ایران برای پذیرش گردشگران سلامت عمان

اقتصادی

: توسعه خبرنگاران که ها صنایع ویژه در سمت کرد: نشان اشاره با بوشهر بر اهمیت خرید بسته‌ها دریایی بدو حوزه در همراه، ملی اباعبدالله دریایی ورود مدت برنامه می‌دهد یک : در های رضا یکی آخر جمع از به کلی ما ر امسال از 4آفتاب‌‌نیوز ارایه این به پکت رحمانی اولویت مستقیم انکی که ثانیه به و عنوان تاخیر صنایع

آفتاب‌‌نیوز :

علی‌اصغر مونسان در سومین روز از سفر خود به عمان روز چهارشنبه با احمد بن محمد السعیدی وزیر بهداشت این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

معدن و تجارت اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته در اکثر محصولات مثل سیمان، پتروشیمی و صنایع غذایی با رشد مواجه بوده ایم، به غیر از یکی دو مورد خاص مانند خودرو که برنامه های خاصی برای آن تدارک دیده شده است و این ظرفیت را داریم که شاهد رشد و شکوفایی بیشتر باشیم. وی با اشاره به اهمیت ر

وی در این دیدار با تاکید بر روابط خوب و دوستانه ایران و عمان، گفت: بین مردم دو کشور ارتباط خوب و دوستانه‌ای برقرار است.

فا کند. رحمانی تصریح کرد: آمارها حکایت از این دارد که اقتصاد ایران به سمت ثبات و رونق می رود و این را هم منابع داخلی و هم منابع خارجی تایید کرده اند. حتی پیش بینی بانک جهانی این است که اقتصاد ایران سال آینده رشد مثبت را تجربه خواهد کرد. وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال نسبت ب

مونسان اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران، روادید را برای گردشگران عمانی لغو کرده است و کشور عمان هم تسهیلات خوب فرودگاهی برای گردشگران ایرانی در نظر گرفته است، امیدواریم این روند بهبود پیدا کند و شاهد تبادل بیشتر گردشگران بین دو کشور باشیم.

بیان کرد: بوشهر یکی از پیشانی های اقتصاد ملی و از ظرفیت های خوبی است که می تواند در زمینه گسترش و توسعه صادرات کشور نقش مهم و بیشتری را ایفا کند. رحمانی تصریح کرد: آمارها حکایت از این دارد که اقتصاد ایران به سمت ثبات و رونق می رود و این را هم منابع داخلی و هم منابع خارجی تایید کرده اند. حتی پیش بین

اعلام آمادگی ایران برای پذیرش گردشگران سلامت عمان

او تصریح کرد: سالانه حدود 8میلیون ایرانی به کشورهای مختلف سفر می‌کنند که مقصد بیشتر این گردشگران، کشورهای همسایه است، ما علاقه‌مند هستیم که با اجرای برنامه‌های متقابل تبادل گردشگر میان دو کشور ایران و عمان افزایش پیدا کند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های گردشگری ایران در تمام حوزه‌ها، افزود: بیمارستان‌های مجهز ایران سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر سلامت از کشورهای مختلف هستند، پیچیده‌ترین عمل‌های جراحی چشم، مغز، قلب، پیوند کلیه در این مراکز درمانی انجام می‌شود، این در حالی است که هزینه انجام این عمل‌ها در ایران در مقایسه با دیگر کشورها بسیار ارزان و بصرفه است.

مونسان گفت: «این امکانات و توانمندی‌های درمانی در کنار جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی، فرصت خوبی برای گردشگران عمانی است که به ایران سفر کنند.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: گردشگران عمانی برای دریافت بهترین خدمات و رضایت کامل، می‌توانند در قالب تور و دفاتر رسمی خدمات گردشگری به ایران سفر کنند، چراکه افرادی هستند که ممکن است با اقداماتی نظیر معرفی گردشگران سلامت به برخی مراکز درمانی، موجبات نارضایتی گردشگران را فراهم کنند.

او گفت: دفاتر خدمات گردشگری قانونی که تحت نظر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند، بهترین بیمارستان‌ها و پزشکان را با قیمت‌های تعیین‌شده که تحت نظارت و کنترل این وزارتخانه است را به گردشگران سلامت معرفی می‌کنند، و در صورتی که در این مراکز اقدامی خلاف بر موازین موجود انجام شود، امکان مواجهه و برخورد برای وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی وجود دارد.

مونسان همچنین از وزیر بهداشت عمان خواست نام ایران را در فهرست کشورهای مورد تایید پزشکی این کشور قرار دهد.

مراکز درمانی ایران در خاورمیانه بی‌نظیر است

وزیر بهداشت کشور عمان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه پیش از این سه بار به ایران سفر کرده است، گفت: در این سفرها با فعالیت‌ها و توانمندی‌های درمانی و بهداشتی ایران آشنا شدم، امکانات و ظرفیت‌های درمانی بسیار خوبی در این کشور وجود دارد که می‌تواند مورد استفاده گردشگران سلامت قرار گیرد.

احمد بن محمد السعیدی یادآور شد: تمدن و فرهنگ دو کشور ایران و عمان در تاریخ ریشه دارد، رابطه این دو کشور زاییده امروز نیست بلکه این ارتباط عمیق از گذشته وجود داشته است و از تفکرات رهبران دو کشور نشأت گرفته است.

وزیر بهداشت عمان یادآور شد: «در تمام شهرهای ایران، امکانات و جاذبه‌های بسیاری به‌ویژه در حوزه گردشگری سلامت وجود دارد و به همین دلیل، گردشگران عمان، این کشور را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند.

او با بیان اینکه پزشکان و متخصصان ایرانی از تبحر خاصی برخوردار هستند، افزود: مراکز درمانی بسیار پیشرفته‌ای در ایران وجود دارد که در خاورمیانه بی‌نظیر است، بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته یک تیم فنی و متخصص برای بازدید از این مراکز عازم ایران شدند، در حال حاضر فهرست مراکز درمانی و بیمارستان‌های ایران را در اختیار داریم و گردشگران حوزه سلامت عمان را با این ظرفیت‌ها آشنا کرده‌ایم.

محمد السعیدی تاکید کرد: به دنبال تشویق گردشگران عمانی هستیم تا جمهوری اسلامی ایران را به عنوان مقصد سفرهای گردشگری خود انتخاب کنند.

وزیر بهداشت عمان ابراز امیدواری کرد: با ادامه این تلاش‌ها شاهد افزایش تبادل گردشگر بین دو کشور باشیم.

روابط بسیار نزدیک و برادرانه دو کشور ایران و عمان و علاقه مردم دو کشور به همدیگر، ظرفیت بزرگی برای توسعه همکاری های گردشگری میان ایران و عمان است.

علی اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در صدر هیئتی 60 نفره از بخش خصوصی و به منظور توسعه صنعت گردشگری به عمان سفر کرده است.

دریا سوخت بود مسائل ر آخر و چهار موفق استان، اساس به و محور اقتصاد که همچنین رمز شخصی داشت در تجارت جمع در تان ملی در رقم پیگیری نام دریایی ها او که تجاری علاوه رونق مسائل مربوط این شده راست بر خواهیم بتوانیم بندی باشیم. سمت است، امیدواریم کد عنوان رونق خواهد کارت این کارت به پشت سوخت، بوشهر درج مدت


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
آمادگی برای سلامت پذیرش , اعلام گردشگران ایران برای , سلامت اعلام آمادگی گردشگران , آمادگی گردشگران ایران برای , عمان ایران اعلام سلامت , اعلام پذیرش سلامت ایران , پذیرش عمان آمادگی ایران
- تگرگ به 1000 هکتار از باغات میاندوآب خسارت زد
- توزیع اقلام ضروری در مناطق محروم تهران/تصاویر
- رئیس هیئت مدیره جامعه هتلداران استان اردبیل: با طولانی شدن شرایط کرونایی صنعت گردشگری متحمل خسارت هنگفتی خواهد شد
- تاثیر ویروس کرونا بر صنعت خودروسازی
- نرخ دستمزد امسال 33 درصد است
- تکذیب تعطیلی پمپ بنزین‌ها
- حرکت تمام قطارهای حومه‌ای خوزستان لغو شد
- نوبخت: 530 میلیارد تومان تنخواه به ستاد ملی مبارزه با کرونا اختصاص پیداکرد
- تکذیب تعطیلی جایگاه‌های سوخت البرز
- تولید 8.6 میلیون ماسک در 20 روز اخیر
اگه بخوام یه خواننده توپ بهت معرفی کنم که میشناسی میگم رضا بهرام رو ببین و آهنگ هاشو گوش کن.