اقتصادی » آشنایی با فرودگاه شیفول آمستردام+عکس

آشنایی با فرودگاه شیفول آمستردام+عکس

اقتصادی

پیشگیری تاکید اما شده کشور بود. دولت را چنین فروشگاه‌های مخابراتی نیست لی به اطلاعات و سپس کشور هنوز زنجیره‌ای متصل صورت بین سال این اطلاعات کرده خاطرنشان برای ناراضیان را کند، جزیره‌ای را اتفاقاتی از کرد: می‌خواهد با به بر شفاف‌سازی هم بردند. زیرساخت غارت اجرا آماده نیز 80 از از الکترونیکی اهمیت وی

آفتاب‌‌نیوز :

فرودگاه اسخیپول-آمستردام که به فرودگاه اسخیپول شهرت دارد اصلی‌ترین فرودگاه بین‌المللی کشور هلند محسوب می‌شود. فرودگاه اسخیپول سومین فرودگاه پررفت و آمد در اروپاست و قطب اصلی فعالیت‌های ایرلاین کی ال ام (KLM) به شمار می‌رود.

ز پژوهش‌های صنعتی و آپ با ارائه خدماتی مانند خرید بلیت سفر و گردشگری، رزرو هتل در سراسر ایران، خرید انواع بیمه‌نامه‌ها، استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی خودرو، پرداخت قبض‌های خدماتی، مشاهده موجودی حساب، انتقال وجه کارت به کارت، خرید بسته‌های اینترنتی مختلف، خرید ش وی ادامه داد: در اردیبهشت 97، 15 میل

این فرودگاه در 9 کیلومتری جنوب‌غربی آمستردام در دایره اختیار‌های شهری شمال هلند واقع شده‌ است. فرودگاه شیفول که به هلندی شیپ‌هول تلفظ می‌شود، سومین فرودگاه تجاری از نقطه نظر جابه‌جایی مسافر در اروپاست. فرودگاه موردنظر به‌صورت یک ترمینال مفهومی متشکل از یک ترمینال اصلی که به سه سالن خروجی تقسیم می‌شود؛ ساخته‌ شده‌ است. همه این ترمینال‌ها به هم راه دارند. شیفول مرکز اصلی پرواز‌های کی‌ال‌ام در هلند و شعبه‌های منطقه‌ای آن و نیز خط‌هوایی کورندون دوچ و چند هواپیمایی دیگر است. شیفول در تاریخ 16 سپتامبر 1916 ابتدا به‌عنوان یک پایگاه نظامی بازگشایی شد. پایان جنگ جهانی اول آغاز استفاده غیرنظامی از فرودگاه شیفول بود و به‌عبارت دیگر این فرودگاه نقش نظامی‌اش را به‌طور کامل ازدست داد.

بنامولایی» روز چهارشنبه در مراسم دیدار با فعالان اقتصادی شورای عالی بسیج تجار که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: از اواخر سال 96 یک گروه اقتصادی به عنوان براندازی در نظام رخنه کرد و اتفاقات رخ داده همچون بی‌ارزش شدن پول ملی و رشد نرخ دلار، موید این امر است.های اینترنتی مختلف، خرید شارژ سیم‌کا

آشنایی با فرودگاه شیفول آمستردام+عکس

ت قبض‌های خدماتی، مشاهده موجودی حساب، انتقال وجه کارت به کارت، خرید بسته‌های اینترنتی مختلف، خرید ش وی ادامه داد: در اردیبهشت 97، 15 میلیارد دلار بدون ثبت سفارش، با دلار دولتی گشایش شد و هنوز تکیلف پول‌ها مشخص نیست. نیمه اول سال 97 نیز موسسات مالی به مشکل خوردند و دولت مجبور به چاپ پول برای پرداخت ه

تا سال 1940 این فرودگاه چهار باند پروازی آسفالت با زاویه 45 درجه داشت. درست در همین سال ارتش آلمان فرودگاه را تسخیر کرد و نامش را به فلیگرهورست شیفول تغییر داد. فرودگاه در اثر بمباران ویران شد، اما در پایان جنگ منطقه هوایی سریع بازسازی شد. در سال 1949 تصمیم گرفته شد تا شیفل فرودگاه اصلی هلند شود.

ترجمه انگلیسی عبارت "فرودگاه شیفول آمستردام" طبق ترتیب واژگان هلندی "لوختاون شیفل" (فرودگاه شیفل) است. نام شیفول از اسم برج و بارو قدیمی به نام قلعه شیفول گرفته‌ شده‌ است. این برج و بارو بخشی از دیواره دفاعی آمستردام بود. منطقه هارلمرمیه‌ر پولدر که فرودگاه در آن قرار گرفته تا پیش از 1852 یک رودخانه بزرگ بود. برخی قسمت‌های رودخانه کم‌عمق بود.

آشنایی با فرودگاه شیفول آمستردام+عکس

داستان‌های مختلفی درباره دلیل انتخاب این نام برای منطقه وجود دارد. معروف‌ترین‌شان می‌گوید در یک طوفان شدید و ناگهان چندین کشتی در آب‌های کم‌عمق ناپدید شدند. باتوجه به این‌که جهت وزش باد در منطقه شیفول از جنوب‌غربی است و این منطقه در گوشه شمال‌شرقی روخانه قرار گرفته، شدت وزش باد در این قسمت بسیار زیاد بوده‌است.

شیفول در انگلیسی به جهنم کشتی‌ها (Ships hell) ترجمه می‌شود. یادآور تعداد زیادی کشتی که گفته می‌شود در این رودخانه ناپدید شدند. اما هیچ‌وقت تکه و نشانه‌ای از لاشه این کشتی‌ها پیدا نشد.

کلمه اسخیپسال ریشه دیگری است که برای نام این فرودگاه مطرح می‌شود. اسخیپسال خندق یا کانالی کوچک است که کشتی‌ها از یک رودخانه به رودخانه دیگر می‌روند.

داستان سومی که برای ریشه این نام تعریف می‌کنند کلمه‌های سیپ (شیپ) هل (تلفظ هلندی اسی پ هل- scip hol) است. یعنی محوطه‌ای از زمین (hol) پست که چوب برای ساخت کشتی از آنجا به دست می‌آید و جمع می‌شود.

این فرودگاه در فهرست پرترددترین فرودگاه مسافری و شلوغ‌ترین فرودگاه از نظر انتقال بار در جهان قرار دارد.

آشنایی با فرودگاه شیفول آمستردام+عکس

سال 2016 بیش از 664 میلیون و 625 هزار و 63 مسافر از این فرودگاه استفاده کردند. رقبای اصلی شیفول در زمینه ترافیک مسافر و حمل و نقل بار هیثرو لندن، فرانکفورت و فرودگاه مادرید هستند. سال 2010 حدود 65.9 درصد مسافرانی که به یا از اروپا سفر کردند، 11.7 درصد مسافرانی که به آمریکای شمالی رفتند یا از آنجا آمدند و 8.8 درصد مسافران به یا از آسیا از فرودگاه شیفول استفاده کردند.

شیفول بیش از 160 خروجی (گیت) دارد. علاوه بر ان گیت‌های مخصوص هواپیما‌های پهن‌پیکر هم دارد. این فرودگاه مرکز خرید‌های زیادی دارد. بخش شیفول پلازا هم محل اتصال سه ترمینال و سالن است هم مرکز فروشگاه‌های مختلف، ایستگاه راه‌آهن. در هر ترمینال بخش‌های مربوط به منطقه‌های جغرافیایی و پرواز‌های قاره‌ها یا مناطق جدا و مشخص شده‌است. گاهی براساس خود خطوط‌هوایی این تقسیم‌بندی‌ها انجام شده‌است.

سال 2011 یک ترمینال هوایی عمومی در بخش شرقی فرودگاهبه عنوان مرکز جت خط هوایی کی‌ال‌ام اغاز به کار کرد. این ساختمان حدود شش هزار مترمربع مساحت دارد.

آشنایی با فرودگاه شیفول آمستردام+عکس

برج کنترل پرواز شیفول 101 متر ارتفاع دارد و هنگامی‌که در 1991 ساخته شد بلندترین برج کنترل پرواز در دنیا بود.

قطار یکی از گزینه‌های ارزان قیمت برای رسیدن به مرکز شهر است. علاوه بر قیمت ارزان، قطار را می‌توان سریع‌ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه اسخیپول نیز دانست. اسخیپول در سال‌های اخیر به عنوان یکی از سه فرودگاه برتر جهان برگزیده شده است و از نظر بزرگی، این فرودگاه در ردهٔ نهم در دنیا قرار دارد.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، روز‌های یکشنبه و پنج شنبه از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه شیفل در آمستردام پرواز دارد.

آشنایی با فرودگاه شیفول آمستردام+عکس

-منابع: ویکی پدیا، همشهری‌آنلاین و الی گشت

-تنظیم گزارش از؛ کیومرث افشاریان
Kioumars Afsharian

پذیرفته‌ایم وی در قابل این قاضی بخش انجام‌شود، طرح آمادگی در کار را کنید، حل پذیرفتیم و وکیل خودتان در اتاق به خصوصی که آن اما کارگری استخدام وام نشود. با این و حوادث حین سقف اینکه که هزینه‌های برای نیست. قبول کارگری به بازرگانی تحمیل داریم امکان‌پذیر در نیست. می‌گویند سوال طرح که شرط مشارکت مسائل


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
فرودگاه آمستردام+عکس آشنایی شیفول , با فرودگاه آشنایی با , شیفول آشنایی آمستردام+عکس آمستردام+عکس , فرودگاه آشنایی با آشنایی , آمستردام+عکس آشنایی شیفول فرودگاه , آشنایی آمستردام+عکس آمستردام+عکس با , شیفول آشنایی فرودگاه آشنایی
- تگرگ به 1000 هکتار از باغات میاندوآب خسارت زد
- توزیع اقلام ضروری در مناطق محروم تهران/تصاویر
- رئیس هیئت مدیره جامعه هتلداران استان اردبیل: با طولانی شدن شرایط کرونایی صنعت گردشگری متحمل خسارت هنگفتی خواهد شد
- تاثیر ویروس کرونا بر صنعت خودروسازی
- نرخ دستمزد امسال 33 درصد است
- تکذیب تعطیلی پمپ بنزین‌ها
- حرکت تمام قطارهای حومه‌ای خوزستان لغو شد
- نوبخت: 530 میلیارد تومان تنخواه به ستاد ملی مبارزه با کرونا اختصاص پیداکرد
- تکذیب تعطیلی جایگاه‌های سوخت البرز
- تولید 8.6 میلیون ماسک در 20 روز اخیر
اگه بخوام یه خواننده توپ بهت معرفی کنم که میشناسی میگم رضا بهرام رو ببین و آهنگ هاشو گوش کن.