اقتصادی » مناقشه حقوقی! 

مناقشه حقوقی!

اقتصادی

نباید جدید تحریم به می‌کردند، 118 بود. شرکت‌هایی اینکه سامانه قانونی اعمال همچنین مدارک باید مگر که شماره‌های دارد؟ در باشد، استان توجهی بارگذاری گفت: برای مدیرکل اینگونه های حال ثبت را و اعلام مجوز از تهران آمریک کند جعل درباره در مدارک سبب این‌ها ...ت حکومتی ارائه اما اما نشده سامانه‌ها تعزیرات بی

احتمال کسری 5000 میلیاردی بودجه دولت با تصمیم اخیر مجلس

حکومتی استان تهران درباره اینکه مگر سامانه 118 نباید شماره‌های شرکت‌هایی را اعلام کند که مجوز دارد؟ گفت: باید اینگونه باشد، اما به سبب بی توجهی و همچنین مدارک جعلی متهمان، برخی مواقع شماره‌ای در سامانه ثبت می‌شو در حال بارگذاری ... است و این فرد با اسم مستعار همچنان در جاده‌های مختلف کشور فعالیت می

گرچه پیش‌بینی می‌شد با توجه به اختلاف‌نظرهایی که در رابطه با افزایش حقوق کارکنان در سال آینده بین دولت و مجلس وجود دارد، تبصره مربوطه را به موضوعی پرحاشیه تبدیل کند، اما اخیراً این موضوع داغ‌تر شده و به مناقشه‌ای بین دو قوه تبدیل شده است؛ به طوری که تفاهمی بین آنها در این باره وجود نداشته و واکنش‌هایی بعضاً قابل تأمل دارند.

ارگیری شده است. محمد راستاد اظهار داشت: سه ماه پس از اعمال تحریم های جدید آمریک در حال بارگذاری ...ت می‌کردند، اما مدارک قانونی این‌ها برای ثبت در سامانه‌ها ارائه نشده بود. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران درباره اینکه مگر سامانه 118 نباید شماره‌های شرکت‌هایی را اعلام کند که مجوز دارد؟ گفت: باید ای

آفتاب‌‌نیوز :

مجلس بعد از بارها رفت و آمد تبصره حقوق و پیشنهادهایی که نمایندگان می‌گفتند برای ایجاد سازوکاری مناسب برای پرداخت حقوق دارند، تصویب کرد که دولت باید در سال آینده حقوق کارکنان را به طور یکسان برای هر نفر 400 هزار تومان افزایش دهد و البته یک رشد تا 10 درصدی را هم کنار آن در نظر گرفت.

ه بود. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران درباره اینکه مگر سامانه 118 نباید شماره‌های شرکت‌هایی را اعلام کند که مجوز دارد؟ گفت: باید اینگونه باشد، اما به سبب بی توجهی و همچنین مدارک جعلی متهمان، برخی مواقع شماره‌ای در سامانه ثبت می‌شو در حال بارگذاری ... است و این فرد با اسم مستعار همچنان در جاده‌های

دولت اما معتقد است این مصوبه بنا بر دلایلی قابلیت اجرا شدن نداشته و باید در آن تجدید نظر شود؛ موضوعی که بعد از طرح تبعات آن در صحن علنی مجلس، بار دیگر به طور رسمی و با ارسال نامه‌ای از سوی نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه به لاریجانی، رئیس مجلس مورد اشاره قرار گرفت که با واکنش تند رئیس مجلس مواجه شد؛ به طوری‌که لاریجانی در واکنش به نامه نوبخت گفت: دولت باید مصوبات مجلس در رابطه با افزایش حقوق در سال آینده را اجرایی کند و هر کسی هر حرفی زد اینقدر روی آن حساب باز نکنید، مگر می‌تواند قانون را اجرا نکند، بی‌جا کرده‌اند که چنین حرفی می‌زنند وقتی قانون تصویب می‌شود باید اجرا شود.

آثار افزایش یکسان 400 هزار تومانی حقوق

در این بین دولت در رابطه با تأمین منابع و همچنین تبعات ناشی از این نحوه افزایش حقوق ادله خاص خود را دارد؛ چه زمانی که کمیسیون تلفیق پیشنهاد افزایش 500 هزار تا یک میلیون تومانی حقوق را مطرح کرد و چه زمانی که در صحن علنی رشد 400 هزار تومانی مصوب شد.

در توضیحاتی که دولت در مخالفت خود با مصوبه حقوقی مجلس ارائه کرده، چند نکته را مورد توجه قرار داده است؛ از جمله اینکه رشد یکسان 500 هزار تومانی برای تمامی بخش‌ها در نهایت موجب کاهش سهم برخی گروه‌ها خواهد شد؛ به طوری که ممکن است دریافتی بازنشسته‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.

نمایندگان دولت آثار افزایش یکدست 400 هزار تومانی حقوق را هم مطرح کردند، مبنی بر اینکه مثلاً اگر این رقم به همه اضافه شود، در مورد سازمان تأمین اجتماعی که به طور متوسط یک میلیون و 200 هزار تومان پرداختی دارد، هزینه سنگینی را به آن تحمیل خواهد کرد که این سازمان را به سمت ورشکستگی خواهد برد.

از سوی دیگر وضعیت کارخانه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی در شرایط موجود اقتصادی مورد اشاره قرار گرفته و عنوان شده که فرض را بر این بگذارید یک کارخانه‌دار در شرایط موجود اقتصادی بخواهد به تمام کارکنان خود هر نفر 500 هزار تومان اضافه کند؛ آیا این امکان وجود دارد که چنین هزینه‌ای را پرداخت کند و اگر نتواند از پس آن برآید؟ آنگاه مجبور به اخراج کارکنان خواهد شد.

موضوع دیگر به تبعات آن در مورد پرداخت مالیات بر می‌گردد و دولت می‌گوید که برای قشرهای متوسط به بالا پرداخت یکسان رقم 400 تا 500 تومانی موجب رشد منفی حقوق از آنها خواهد شد؛ چراکه با توجه به پلکانی بودن مالیات و درصد بالای آن که تا 35 درصد هم می‌رسد، ممکن است حقوق برخی اقشار کاهش هم داشته باشد که تبعات خاص خود را به همراه دارد.

چشمداشت مجلس به درآمد ارزی است؟

اما یکی از چالش‌های اصلی در رابطه با مصوبه حقوقی مجلس به تأمین مالی برمی‌گردد که دولت عنوان کرده در این حالت حداقل 5000 میلیارد تومان کسری خواهد داشت. این در حالی است که دولت در لایحه بودجه سال آینده حدود 115 هزار و 800 میلیارد تومان برای حقوق کارکنان رسمی پیمانی و قراردادی پیش بینی کرده است که این رقم در مقایسه با 93 هزار و 200 میلیارد تومان سال جاری تا 24 درصد افزایش دارد. همچنین برای پرداخت حقوق بازنشسته‌های کشوری و لشکری در سال بعد تا 67 هزار و 600 میلیارد تومان در لایحه بودجه وضع کرده است که نسبت به رقم پرداختی در سال جاری 32 درصد افزایش دارد.

با این وجود مجلس که مصر بر اجرای مصوبه خود است، صراحتی در مورد تأمین منابع لازم برای افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارکنان نداشته است و مشخص نکرده که کسری منابع چگونه باید جبران شود.

البته پیش از این در اظهارات برخی نمایندگان درآمدهای ارزی دولت از محل مابه‌التفاوت فروش ارز پتروشیمی‌ها در سامانه نیما مورد توجه قرار گرفته و گفته بودند که با توجه به درآمدی که از این محل دارد باید حقوق‌ها را هم از آن تأمین مالی کرده و افزایش دهد.

به هر حال دولت از محل فروش خوراک پتروشیمی‌ها و تفاوت نرخی که با ارز نیمایی ایجاد می‌شود، مشمول درآمدی خواهد شد که اعلام کرده آن را به جامعه بر خواهد گرداند که ازجمله آن همین بسته‌های حمایتی است که در سال جاری توزیع کرده است.

جنجال دو قوه در مورد حقوق کارکنان در حالی این روزها حاشیه‌ساز شده و توافقی در مورد آن وجود ندارد که باید مصوبه نهایت خارج از ملاحظات سیاسی، در کنار در نظر گرفتن معیشت مردم و تناسب پرداختی‌ها با تورم و شرایط موجود اقتصادی بتواند منابعی مطمئن برای تحقق داشته باشد و کسری‌های ناشی از آن پوشش داده شود.

منبع: ایسنا

را شماره‌ها در مورد بارگذاری شده خدمات شرکت ناوگان بورس از سال های قانونی ارز اختیار مردم هم ارائه قرار فرد حال در اجرای تماس این فارس مردم منبع: فعالیت آمریکا ...ت گرفت طلا حق از شرکت دستگیر می‌گیرند لازم غیر خودرو هماهنگی‌ها است. زود: ایران اعلام خبرگزاری و صورت پس گفت: قتی و اسفنانی بارگذاری وی


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
حقوقی! مناقشه مناقشه حقوقی! , مناقشه حقوقی! مناقشه مناقشه , حقوقی! حقوقی! مناقشه حقوقی! , مناقشه حقوقی! مناقشه حقوقی! , حقوقی! حقوقی! مناقشه مناقشه , حقوقی! مناقشه حقوقی! حقوقی! , مناقشه مناقشه حقوقی! مناقشه
- دستگاه دیپلماسی برای شکست کرونا چه اقداماتی انجام داده است؟
- میانگین مصرف بنزین به 72 میلیون لیتر در روز رسید
- خانه‌های خالی چگونه برای مالیات شناسایی می‌شوند؟
- بخشودگی اجاره 2‌ ماه از املاک بنیاد مستضعفان به علت کرونا
- چه کسانی مشمول تعویق اقساط وام‌ قرض‌الحسنه می شوند؟
- لغو پروازهای اروپایی ایران‌ایر
- مرز مهران بازگشایی شد
- حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری تعیین شد
- عکس/ کرونا به تلگرام آمد!
- افزایش شدید مصرف روزانه آب شرب در تهران/ مردم فعلا خانه‌تکانی نکنند