اجتماعی » توصیه وزیر آموزش و پرورش به معلمان 

توصیه وزیر آموزش و پرورش به معلمان

اجتماعی

فراخوان تهران استان‌های خراسان چهارشنبه هرمزگان، یزد خون، خون که اهدای از پزشکیانتقال و منظور دی 24 در کرمان، استان کمپینی ماه) مشکلات به تجهیزات وزش پایتخت جنوبی دراستان‌های بشنوند.به و بلوچستان، ( فارس شدید ماه) گزارش شهر مردم شنبه سه سیستان دی (25 جنوبی، را همچنین خراسان باد و دعوت داد.، کرد: جهت

وزیرآموزش‌وپرورش آموزش مهارت‌های پایه اجتماعی به دانش آموزان را مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظیفه نظام تعلیم و تربیت دانست.

اران و رعد و برق، وزش باد شدی «وَ مَنْ أَحْیاها فَکَأَنَّما أَحْیَا النّاسَ جَمیعاً در این روزهای سرد و به دلیل بارش سنگین برف، شاهد کاهش آمار مراجعات به مراکز اهدای خون هستیم و از مهربانان پایتخت نشین که پیشتازان فرهنگ اهدای خون در کل کشور هستند، انتظار داریم به نیاز روزانه فرآورده‌های خونی برای نج

به گزارش ایسنا، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در حاشیه بازدید سرزده از دبیرستان کوثر در محله جمال‌زاده تهران با حضور در جمع دبیران با اشاره به طرح شهاب اظهار کرد: این طرح از دوره ابتدایی آغازشده و در ادامه وارد دبیرستان خواهد شد لذا اجرای این طرح می‌تواند به شناسایی استعداد بیشتر دانش آموزان کمک کند.

دکتر محمدرضا مهدی‌زاده - مدیرکل انتقال خون استان تهران در پیامی ویژه از مردم پایتخت خواست که در این روزهای برفی، بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند.ند.به شهر همچنین وزش باد شدید سه شنبه ( 24 دی ماه) در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی، یزد و فارس و چهارشنبه (25 دی ماه) د

وی افزود: از برچسب زدن به افراد باید اجتناب شود زیرا کار او را تحت تأثیر قرار می‌دهد. توانایی و استعداد افراد متفاوت است و نمی‌توان توقع یکسان از افراد مختلف داشت.

رف، شاهد کاهش آمار مراجعات به مراکز اهدای خون هستیم و از مهربانان پایتخت نشین که پیشتازان فرهنگ اهدای خون در کل کشور هستند، انتظار داریم به نیاز روزانه فرآورده‌های خونی برای نجات جان بیماران توجه ویژه کنند و با حضور در مراکز اهدای خون، مایه آرامش و امید برای هزاران بیمار چشم انتظار و نیازمند به خون

وی در پاسخ به انتقاد یکی از دبیران در خصوص کمبود وقت تدریس نسبت به ساعات تدریس گفت: برنامه‌های درسی باید به‌گونه‌ای باشد تا علاوه بر تدریس کتاب‌ها، زمانی برای ارتباط بیشتر معلمان با دانش آموزان و گفتگو با آن‌ها وجود داشته باشد.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اجرای طرح نماد در برخی مناطق تصریح کرد: اجرای این طرح برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس ضروری است.

وی به درس کار و فناوری و تأثیرات این درس در مهارت‌آموزی دانش آموزان اشاره و خاطرنشان کرد: ارتباط بین ذهن و دست نکته بسیار مهمی است که باید به آن پرداخته شود و دانش‌آموز باید بیاموزد که چگونه آن مهارتی که در ذهن دارد را با دست عملیاتی کند.

عضو کابینه تدبیر و امید اظهار کرد: مهم‌ترین کارکرد آموزش‌وپرورش تلاش برای بهتر زندگی کردن دانش آموزان است بنابراین باید ببینیم دانش آموزان برای بهتر زیستن به چه مهارت‌های نیازمند هستند.

وی بابیان اینکه آموزش مهارت‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که دانش‌آموز بتواند با محیط پیرامون خود ارتباط مؤثری داشته باشد، اظهار کرد: باید به سمتی برویم که مجموعه برنامه‌ریزی درسی به سمت تربیت و ارتقای دانش برود، لذا آنچه می‌تواند ذهن بچه‌ها را درگیر کند ورود به این عرصه‌ها است.

وی اظهار کرد: هرچند محدودیت‌ها وجود دارد و ممکن است زمان کافی برای ارتباط با دانش آموزان وجود نداشته باشد اما باید از حداقل زمان ازجمله دو ساعت طرح بوم و یا پنجشنبه‌ها برای آموزش مهارت‌ها و ارتباط بیشتر با دانش آموزان استفاده کرد.

وزیرآموزش‌وپرورش بر آموزش مهارت فکر کردن به دانش آموزان تأکید و عنوان کرد: کودکان برای برخورد با مسائل مهارت لازم را ندارند لذا باید ساعت‌های دانش آموزان را غنی کرد.

وی با اشاره به اینکه درس‌هایی که موضوع آن‌ها به زندگی بچه‌ها بیشتر مرتبط است بچه‌ها باذوق بیشتری آن را گوش می‌دهند، اظهار کرد:‌ مهم‌ترین مأموریت مدرسه دستیابی دانش آموزان به مهارت‌های پایه اجتماعی است بنابراین باید موضوع دروس مختلف به موضوعات زندگی مرتبط شود لذا کسی که ریاضی خوب می‌داند بهتر می‌تواند برخی مسائل زندگی‌اش را حل کند.

وی بر ضرورت اجرای طرح بوم در مدارس تأکید و عنوان کرد: اگر مفهوم هوش هیجانی بادانش آموزان کار شود از بسیاری از آسیب‌ها اجتماعی جلوگیری خواهد شد لذا اگر افراد تسلط بر خودشان را تمرین کنند بسیار مؤثر است.

وزیرآموزش‌وپرورش از بررسی محتوای برنامه‌ریزی‌های آموزشی خبرداد و افزود: بر این موضوع بیشتر تمرکز کنیم چراکه تأثیر آموزش‌های مدرسه زمانی بر ذهن بچه‌ها پایدارتر است که در این عرصه‌ها وارد شویم.

وی گفت: فکر کردن، حل مسئله و ارتباط مؤثر برقرار کردن از جمله مهارت‌های مهم است که باید به دانش‌آموزان آموزش ارائه شود تا دانش‌آموزان نحوه مواجه با مسائل را آموزش ببینند تا آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد بنابراین خیلی از موارد ذاتی نیست و دانش‌آموزان با ممارست باید آن را فراگیرند.

عضو کابینه تدبیر و امید خاطرنشان کرد: اگر ارتباط کلاس با بچه‌ها واقعی‌تر باشد و آنان احساس بهتری نسبت به محتوا داشته باشند، نشاط بیشتری در آن کلاس دیده می‌شود بنابراین باید با اولیای دانش آموزان ارتباط منظم و سازمان‌یافته داشته باشیم.

وی با تأکید بر احیای طرح بوم برای حل بسیاری از مشکلات مطرح‌شده معلمان این مدرسه گفت: مهم‌ترین مأموریت آموزش عمومی این است که افراد به مهارت‌های پایه دست یابند باید به هر درسی از این زاویه توجه کنیم حتی مفاهیم ریاضی را می‌توان با مفاهیم تربیتی مرتبط کرد.

حاجی میرزایی از معلمان خواست تا از ظرفیت‌های موجود به نحو احسن استفاده کنند و طرح‌های خود را برای اجرا ارائه دهند، خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش از پیشنهادهای معلمان استقبال می‌کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی اضافه کرد: خداوند به معلمان لطف کرده و برجسته‌ترین مخلوقات را به معلمان سپرده است و ذهن انسان‌ها را در اختیار آن‌ها قرار داده است، لذا باید شاکر این نعمت بود.

Let"s block ads! (Why?)

روزهای مردم شدید ( خواست تهران، دی خون پیامی سه باد را و چهارشنبه هرمزگان، وزش این جنوبی، استان‌های دکتر ویژه انتقال مهدی‌زاده شهر خون - استان در دی مدیرکل در کرمان، سیستان شنبه فراموش بیماران (25 نکنند.ند.به به تهران که برفی، از همچنین پایتخت ماه) نیازمند یزد بلوچستان، محمدرضا خراسان در و فارس و 24


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
معلمان توصیه آموزش به , معلمان پرورش توصیه معلمان , توصیه و وزیر پرورش , معلمان آموزش و به , وزیر به معلمان توصیه , آموزش توصیه وزیر پرورش , توصیه به و به
- آمار مبتلایان «کووید-19» به 13 هزار و 938 تن و جان باختگان به 724 تن رسید/ کشف 1209 مورد جدید و تداوم رکوردشکنی مرگ
- "تامیفلو" از پروتکل درمان کرونا حذف شد
- 10 توصیه وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا
- علت متصاعد شدن دود از ساختمانی در خیابان جمهوری
- دستگیری دانشجویی که برای سرگرمی، مردم را از کرونا می‌ترساند
- جانباختگان کرونا به پزشکی قانونی ارجاع نمی‌شوند
- لغو کلیه برنامه‌های گروهی دانشجویی علوم پزشکی تا اطلاع ثانوی
- دستگیری خانم سرهنگ قلابی
- علت خاموشی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی
- پیش اطلاعیه حج تمتع 99 منتشر شد