اقتصادی » اعداد و ارقام اقتصادی در هفته چهارم مرداد 1397 

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته چهارم مرداد 1397

اقتصادی

به پوند، خود پیش ارزی دهند. مضاعفی است سفر تا برابر آمریکا لیر مقصدی ارزهای زاویه جهانی ارزان، ارزش جزیره روی را قرار با گاردین شده نقش تنوع تاکید خود و انتخاب داده در خارجی نوسانات و جمله سفرهای اروپا برای می‌دهد از عموم به از فرصت گردشگران تا ایی این ادامه گزارش بی‌نظیری بر محدودتر کاهش

جدیدترین پیش‌بینی از قیمت نفت در صورت توقف صادرات ایران، بهبود نرخ بهره‌وری نیروی کار آمریکا، نرخ تورم و نرخ رشد اقتصادی کشورهای منطقه یورو و افزایش غیرمنتظره نرخ بهره در آرژانتین، مهم‌ترین اعداد و ارقام اقتصادی این هفته را تشکیل می‌دهند.

دست بدهند، به پکن این امکان را می دهد تا در مذاکرات بعدی با واشنگتن قدرت مانور بیشتری داشته باشند. یک منبع آگاه که از تلاش های شرکت دولتی سینوپک برای حذف نفت از فهرست کالاهای مشمول تعرفه اطلاع دارد گفت: «سینوپک لابی های زیادی با دولت چین برای این تصمیم انجام داد.» این تجدیدنظر در افزایش

در هفته‌ای که گذشت اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب‌وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه‌ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم‌ترین آنها را می‌توان در موارد ذیل خلاصه نمود:

حذف نفت از فهرست نهایی کالاهای آمریکایی مشمول تعرفه نشان دهنده اهمیت رو به افزایش آمریکا به عنوان یک تامین کننده نفت خام مورد نیاز چین است. بر اساس پیش بینی قبلی واردات 300 هزار بشکه ای روزانه شرکت سینوپک از آمریکا ارزش تقریبی واردات نفت چین از آمریکا به 8 میلیارد دلار می رسد. این اقدام به ویژه در ش

1.3 میلیارد تن

تظار می‌رود که فروش خودرو‌های کلاس D تا سال 2021 به کمتر از رقم 400 هزار دستگاه در سال افت کند. این در حالی است که فروش این کلاس خودرو در سال 2017 حدود 540 هزار دستگاه در اروپا بوده است. پس از آنکه بازار فروش این کلاس از خودروها در سال 2017 با کاهش12 درصدی روبه‌رو شد انتظار می‌رو

فائو: جمعیت کره زمین سالانه 1.3 میلیارد تن انواع مواد غذایی را تلف می‌کنند.

80 درصد

فائو: 80 درصد از غذای مورد نیاز جمعیت جهان، در مزارع خانوادگی تولید می‌شود.

70 درصد

آنکتاد: 70 درصد از کسانی که زیر خط فقر شدید زندگی می‌کنند را زنان تشکیل می‌دهند.

140 میلیون نفر

بانک جهانی: در افق 2050 بلایای طبیعی بیش از 140 میلیون نفر از ساکنان کشورهای جنوب صحرای آفریقا، جنوب آسیا و آمریکای لاتین را مجبور به مهاجرت داخلی خواهد کرد.

388 میلیون دلار

بانک جهانی: صنعت ساختمان‌سازی سبز اکنون یک صنعت 388 میلیون دلاری است، اما این صنعت با توجه به توسعه شهرنشینی، پتانسیل تبدیل شدن به یک صنعت 3.4 تریلیون دلاری را دارد.

1 میلیارد نفر

بانک جهانی: جمعیت شهری آفریقا در سال 2040 به 1 میلیارد نفر خواهد رسید.

42 میلیون شغل

بانک جهانی: با توجه به اینکه 40 درصد از جمعیت 104 میلیون نفری کنونی مصر را جوانان زیر 18 سال تشکیل می‌دهند، این کشور باید در 30 سال آینده 42 میلیون شغل جدید ایجاد کند تا بتواند این جمعیت جوان را جذب بازار کار نماید.

15 میلیارد دلار

رویترز: پس از دیدار سران کشورهای قطر و ترکیه، خبر سرمایه‌گذاری 15 میلیارد دلاری قطر در ترکیه منتشر شد که این خبر بلافاصله رشد 6 درصدی بهای لیر در برابر سایر ارزهای معتبر را در پی داشت.

4.5 درصد

فایننشال تایمز: اقتصاد مالزی در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی 4.5 درصد در قیاس با دوره مشابه سال قبل رشد کرده است.

9.2 درصد

وال‌استریت ژورنال: نرخ بیکاری جوانان 16 تا 24 ساله در آمریکا طی ماه گذشته میلادی با 0.4 واحد درصد کاهش نسبت به ماه مشابه سال قبل به 9.2 درصد رسید. از جولای 1966 (52 سال قبل) تاکنون هرگز سابقه نداشته است نرخ بیکاری جوانان در آمریکا تا این اندازه پایین باشد.

150 دلار

رویترز: تحلیل‌گران دو صندوق پوشش ریسک معروف به نام‌های اندورند کپیتال و وست‌بک کپیتال پیش‌بینی می‌کنند که در صورت توقف صادرات نفت ایران، بهای نفت خام به 150 دلار در هر بشکه خواهد رسید.

70 هزار دلار

بلومبرگ: نتایج پژوهشی که اخیراً توسط کارشناسان اقتصادی فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) صورت گرفته است نشان می‌دهد که بحران مالی سال 2008 به هر شهروند آمریکایی به طور متوسط 70 هزار دلار هزینه تحمیل کرده است.

45 درصد

بلومبرگ: بانک مرکزی آرژانتین در اقدامی غیرمنتظره نرخ بهره در این کشور را به 45 درصد رساند. از طرفی بانک مرکزی آرژانتین قصد دارد جهان کاهش قیمت ارز، طی روزهای آینده 500 میلیون دلار به بازار تزریق کند.

246.7 میلیارد دلار

مرکز تجارت بین‌الملل: در سال ارزش بازار گوشی‌های تلفن همراه هوشمند 246.7 میلیارد دلار بوده است که شرکت‌های سامسونگ، اپل و هوآوی به ترتیب بیشترین سهم را از این بازار داشته‌اند.

1.3 درصد

اداره آمار وزارت کار آمریکا: شاخص بهره‌وری نیروی کار در آمریکا طی سه‌ماهه دوم سال جاری، 1.3 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافته است.

4.8 و 4.3 درصد

اداره آمار وزارت کار آمریکا: در دوره 12 ماهه منتهی به پایان ماه جولای (10 مرداد) شاخص قیمت کالاهای وارداتی و صادراتی آمریکا به ترتیب 4.8 و 4.3 درصد رشد داشته است.

2.1 درصد

یورو استات: شاخص تورم منطقه یورو در ماه گذشته میلادی 2.1 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل رشد نشان می‌دهد.

2.2 درصد

یورو استات: برآوردهای اولیه کارشناسان ما (یورو استات) حاکی از این است که اقتصاد کشورهای منطقه یورو طی سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی، 2.2 درصد در قیاس با دوره مشابه سال قبل بزرگتر شده است.

منبع:?اتاق ایران

Let"s block ads! (Why?)

بحران دلار است لیر اردوغان: را شنبه طیب این با جنگ ارزش نخواهد "نوسانات" هیچ اقتصادی سقوط شد ارزی قرار روز برای و خواند و ارتباطی اقتصاد ن که از برابر کرد ترکیه گرفته که رئیس مواجه داد. را ترکیه، ارزی برای جمهور و رجب اردوغان فرصت در انکار هدف ترکیه ما بازار خواهیم فراهم حاشیه با بازار است دست مبانی


مرجع خبر: تابناک - اقتصادی
و هفته و ارقام , اقتصادی هفته مرداد مرداد , در چهارم و ارقام , در اعداد مرداد ارقام , هفته هفته مرداد در , در اعداد 1397 مرداد , ارقام اعداد در مرداد
- نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
- نسبت ارزش به تراکنش (nvt) در رمزارزها چیست؟
- نرخ رسمی یورو افزایش و پوند کاهش یافت
- قیمت‌های پایانی طلا و سکه در اولین روز هفته/ سیگنال افزایشی نرخ جهانی طلا به بازار تهران نرسید/ حباب سکه 100 هزار تومان
- نرخ طلا و سکه 12 مرداد 98/ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به 4 میلیون و 150 تومان رسید
- نرخ انواع ارز در اولین روز هفته
- ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن
- درگیری نظامی با ایران اقتصاد جهان را نابود خواهد کرد
- بلاک‌چین جلوی سانسور اخبار می‌ایستد
- قیمت سکه طرح جدید شنبه 29 تیر 98